Walidacja metod analitycznych według nowych wytycznych ICH Q2(R2)

Zapraszamy na webinarium poświęcone najnowszym wytycznym ICH dotyczącym walidacji metod analitycznych!

Spotkanie jest niezwykłą okazją do zgłębienia tajników zasad, metod i praktycznych przykładów oceny charakterystyk walidacyjnych, takich jak precyzja i dokładność, zgodnie z najnowszymi wytycznymi ICH Q2(R2). Podczas webinarium omówimy statystyczne zasady oceny precyzji i dokładności, zarówno w przypadku badań walidacyjnych precyzji i dokładności prowadzonych oddzielnie, jak i wspólnie. Przykłady wykorzystania metod statystycznych zostaną przedstawione w sposób praktyczny, aby łatwiej zrozumieć, jak zastosować nowe rekomendacje w praktyce.

Przejdź do webinarium

Webinarium „Wymagania urzędów rejestracji w ocenie profili uwalniania” – zapraszamy!

Podczas webinarium przedstawione zostaną rekomendacje oraz oczekiwania różnych urzędów rejestracji, dotyczące stosowania statystycznych metod w ocenie profili uwalniania. Omówione zostaną zalety oraz ograniczenia powszechnie stosowanych metod statystycznych.

W drugiej części webinarium zaprezentowany zostanie program „DPC Dissolution Profiles Comparison”, służący do porównania profili uwalniania, wraz z jego rozszerzeniem o bazę danych.

Przejdź do webinarium

Webinarium „Analiza danych i sztuczna inteligencja w przemyśle”

Dane mogą być źródłem innowacji, oszczędności i rozwoju. Jednak jeśli nie są w odpowiedni sposób zarządzane, udostępniane i analizowane stanowią tylko koszt.

Analiza danych i narzędzia sztucznej inteligencji pomagają w doskonaleniu różnych aspektów procesów produkcyjnych: zapewnieniu i poprawie jakości, optymalizacji wykorzystania energii i zasobów, przewidywaniu i zapobieganiu awariom (predictive maintenance), optymalizacji logistyki i wielu innych.

Na webinarium przedstawimy przegląd różnych podjeść i zastosowań oraz praktyczne porady odnośnie wdrożenia analizy danych i sztucznej inteligencji w przemyśle.

Przejdź do webinarium

Webinarium: „Badanie dojrzałości cyfrowej jako element budowy organizacji zarządzanej przez dane”

Zastanawiasz się w jakim kierunku cyfryzacji powinna iść Twoja organizacja? Twoje przedsiębiorstwo chce pozyskać środki zewnętrzne na wsparcie transformacji cyfrowej? W Twojej firmie wdraża się cyfrowe rozwiązania do działań operacyjnych?

Jeśli Twoja odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie brzmi „TAK” to już teraz wypełnij formularz i zapisz się na nasze webinarium, które odbędzie 13.07.2023 o godz. 11:00!

W trakcie webinarium omówimy na praktycznych przykładach metodykę badania dojrzałości cyfrowej ADMA, rekomendowaną przez Komisję Europejską do budowy tzw. map drogowych transformacji cyfrowych. Mapy te są kluczowym i niezbędnym dokumentem umożliwiającym pozyskanie środków finansowych na przedsięwzięcia w zakresie transformacji cyfrowej, wymagane także przez polskich dysponentów środków. Jest to również dokument niezbędny do kreowania świadomej strategii cyfryzacji firm, tak by ten proces był w pełni wydajny i pożyteczny dla firmy. Ta budowa strategii, to też jeden z tematów tego webinarium. Omówimy również zagadnienie „dlaczego dojrzałość cyfrowa jest ważna pod kątem zarządzania przez dane”.

Przejdź do webinarium

Webinarium „Statystyczna kontrola procesu wg aneksu 15, jak zacząć?” zapraszamy!

Zastanawiasz się jakie są podstawowe zasady statystycznej kontroli procesu? Chcesz zacząć statystyczne monitorowanie procesu i powiązać je z programami OPV i PQR, ale nie wiesz jak to zrobić?

Jeśli Twoja odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie brzmi „TAK” to już teraz wypełnij formularz i zapisz się na nasze webinarium!

Dodatkowo podczas spotkania wyjaśnimy:
• Jak wybrać cechy jakościowe do statystycznej kontroli procesu
• Jaka liczba serii jest wystarczająca do ustalenia limitów kontrolnych
• Co jeżeli punkty znajdują się poza limitami kontrolnymi
• Jak ocenić stabilność i zdolność wielu parametrów/procesów
• Jakie działania podjąć w przypadku procesów niestabilnych/niezdolnych

To nie wszystko!

W drugiej części zaprezentowane zostaną wybrane funkcjonalności programu PQM Product Quality Monitoring, który służy do statystycznej analizy danych gromadzonych podczas przeglądu jakości produktu i/lub weryfikacji bieżącego procesu.

Przejdź do webinarium

Jak usprawnić analizę danych z wykorzystaniem Zestawu Plus?

Zależy Ci na szybkim sprawdzeniu poprawności danych?
Chcesz sprawnie przekształcić zmienne oraz zweryfikować związki między zmiennymi?
A może zbudować model i utworzyć atrakcyjne wykresy wspomagające interpretację wyników analizy?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak” to zapraszamy do obejrzenia w webinarium „Jak usprawnić analizę danych z wykorzystaniem Zestawu Plus?”.

Podczas spotkania pokażemy Zestaw Plus, który ułatwia i przyspiesza proces opracowania wyników badań. Program rozszerza bogaty zestaw narzędzi do analizy zawarty w Statistica o dodatkowe funkcjonalności, które są chętnie wykorzystywane przez badaczy podczas statystycznego opracowywania danych.

Zaprezentujemy m.in. kreator regresji logistycznej, kreator testów statystycznych, szybkie rekodowanie czy regresję panelową. Zapraszamy do udziału!

Przejdź do webinarium

Statystyczna ocena zgodności wyników z limitami specyfikacji

Chcesz dowiedzieć się jakie reguły decyzyjne dotyczą zgodności wyniku raportowanego z limitami specyfikacji? Zastanawiasz się nad rolą niepewności pomiarowej w procesie decyzyjnym lub jak wykorzystać wyniki walidacji metody analitycznej i badań stabilności w definiowaniu wewnętrznych limitów zwolnieniowych?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak” – nie wahaj się i już teraz zapisz na nasze webinarium!

Ponadto przedstawione zostaną przykłady:
● obliczania prawdopodobieństwa zgodności i ryzyka podjęcia błędnej decyzji,
● wykorzystania wyników walidacji metody analitycznej i badań stabilności w szacowaniu wewnętrznych limitów zwolnieniowych.

W drugiej części spotkania zaprezentujemy również moduły AMV Analytical Method Validation i PS Product Stability wraz z ich funkcjonalnościami.

Przejdź do webinarium

SPC w Statistica: Jak uzyskać stabilny proces

Statystyczne sterowanie jakością (ang. Statistical process control, SPC) jest sprawdzonym sposobem monitorowania procesów i zapewnienia jakości. Podejście to jest z powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach przemysłu i usług.

Podstawowymi narzędziami SPC są karty kontrolne Shewharta i analiza zdolności procesu.

Zastanawiasz się jak w Statistica sprawnie tworzyć karty kontrolne i wyznaczać wskaźniki zdolności jakościowej procesu?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak” to zapraszamy do udziału w webinarium „SPC w Statistica: Jak uzyskać stabilny proces”, które odbędzie się 9 marca o godz. 10:00.

Przejdź do webinarium

Zastosowanie jedno- i wielowymiarowych kart kontrolnych zgodnie z rekomendacjami Ph.Eur. 5.28

Zastanawiasz się, jakie są rekomendacje farmakopei europejskiej Ph.Eur. 5.28, dotyczące wdrażania statystycznej kontroli procesu, które można wykorzystać podczas weryfikacji bieżącego procesu OPV lub okresowych przeglądów jakości produktu (PQR)?

Chcesz poznać podstawowe zasady i procedurę wdrażania statystycznej kontroli procesu z wykorzystaniem jedno- i wielowymiarowych kart kontrolnych?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak” to zapraszamy do zapoznania się z nagraniem webinarium „Zastosowanie jedno- i wielowymiarowych kart kontrolnych zgodnie z rekomendacjami Ph.Eur. 5.28”.

Podczas spotkania pokażemy przykład zastosowania jednowymiarowych kart kontrolnych Shewharta oraz wielowymiarowych kart kontrolnych T2 Hotellinga, a także program ułatwiający pracę w zakresie monitorowania jakości produktu wraz z jego rozszerzeniem o bazę danych: ‘StatSoft PQM’.

Przejdź do webinarium

Drzewa decyzyjne w wykrywaniu ukrytych przyczyn w procesach przemysłowych

Inżynierowie często stają przed zadaniem określania przyczyn zmian w przebiegu procesów, uzysku, awarii i innych zdarzeń. Ponieważ współczesne procesy są złożone i opisywane dużą ilością danych, cenną pomocą w odkrywaniu nieznanych zależności i związków mogą być metody uczenia maszynowego (machine learning).
Drzewa decyzyjne dobrze sprawdzają się w poszukiwaniu przyczyn, ponieważ są w stanie opisać złożone, wielowymiarowe i nieliniowe zależności, a jednocześnie są stosunkowo proste i dają łatwe do zrozumienia wyniki.
Podczas webinarium omówimy drzewa decyzyjne i przedstawimy przykład ich stosowania w poszukiwaniu przyczyn.

Przejdź do webinarium

Analiza danych w administracji publicznej

Analiza danych w sektorze administracji publicznej już od dawna ma krytyczne znaczenie. Coraz większe zbiory danych przechowywane w różnych miejscach i formatach, ograniczone zasoby, duże zmiany zachodzące w Polsce (i nie tylko), nowe sytuacje i nowe zadania – to wszystko wymaga elastyczności w wykorzystywaniu dostępnych danych i ich analizie, a także stosowania odpowiedniego podejścia i narzędzi.

Podczas webinarium omówimy dobre praktyki i rozwiązania, które ułatwiają i automatyzują dostęp do danych oraz ich analizę. Zaprezentujemy wybrane korzyści z analityki danych w administracji publicznej, m.in. na przykładzie agencji ochrony środowiska monitorującej jakość wody w rzekach.

To nie wszystko!

W drugiej części spotkania dowiesz się, jak w prosty sposób zbudować atrakcyjny dashboardprogramie Spotfire, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji danych na mapach! Pokażemy też przykłady łatwego wyciągania ciekawych wniosków z dostępnych danych oraz jak raz utworzony dashboard wykorzystywać do generowania raportów dla nowych danych.

Przejdź do webinarium

Porównanie profili uwalniania – nowe metody i rekomendacje EMA

Podczas webinarium omówione zostaną rekomendacje europejskiej agencji EMA, dotyczące stosowania metody bootstrap w ocenie profil uwalniania. Obok metody bootstrap przedstawione zostaną również niedawno opracowane metody, niezależne i zależne od modelu, będące odpowiedzią na wymagania EMA.

W drugiej części webinarium zaprezentowany zostanie moduł StatSoft DPC, służący do porównania profili uwalniania wraz z jego rozszerzeniem o bazę danych.

Przejdź do webinarium

Projektowanie, walidacja i monitorowanie procesu technologicznego

Czy zastanawiasz się, jak określić krytyczność cech jakościowych produktu i parametrów procesu? Nurtuje Cię kwestia wyboru parametrów do eksperymentu? Jeśli „tak” – nie wahaj się i już teraz zapisz na nasze webinarium!

Ponadto, podczas webinarium wyjaśnimy:

  • jak zbudować model statystyczny,
  • jaką strategię i plan eksperymentu zastosować,
  • jak oszacować liczbę próbek podczas walidacji procesu,
  • jak zacząć wdrażanie statystycznej kontroli podczas weryfikacji bieżącego procesu

Przejdź do webinarium

Tibco Jaspersoft, czyli analityka BI do osadzania w aplikacjach i stronach www

Zależy Ci na wydajnym i sprawdzonym rozwiązaniu BI, które ułatwi wkomponowanie dashboardów w aplikacje czy strony www? Chcesz korzystać z licencji komercyjnej, dzięki której masz pewność, że wyniki Twoich prac nie muszą być publicznie dostępnie!

Jeśli tak – zapraszamy na webinarium poświęcone Tibco Jaspersoft! To rozwiązanie jest idealne do rozbudowy aplikacji czy stron www o gotowe wydajne narzędzie do raportowania i tworzenia pulpitów/dashboardów. W czasie webinarium omówimy najważniejsze cechy rozwiązania Jaspersoft i jego składników.

Przejdź do webinarium

Nowy webinar już 24.05! Wykrywanie anomalii w procesach przemysłowych z wykorzystaniem sieci neuronowych

Wykrywanie anomalii to podejście analityczne, które pomaga rozwiązywać wiele praktycznych problemów z różnych dziedzin!

W szczególności sprawdza się ono w wykrywaniu zmian, awarii i odchyleń w procesach produkcyjnych oraz rozpoznawaniu ich przyczyn tzn. obsłudze predykcyjnej.

Zapraszamy do udziału w webinarium, podczas którego poznasz:

– sieć neuronową typu autokoder, czyli jedno z najskuteczniejszych narzędzi do wykrywania i diagnozowania anomalii,

– przykład wykrywania anomalii w procesie produkcyjnym za pomocą przystępnego, graficznego środowiska. Umożliwia ono dostosowanie architektury autokodera, uczenie i stosowanie go do wykrywania anomalii, a nie wymaga dogłębnej specjalistycznej wiedzy z dziedziny uczenia maszynowego.

Przejdź do webinarium

Modelowanie regresji logistycznej dla zmiennych wielomianowych i porządkowych w Statistica

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium! Podczas spotkania dr Janusz Wątroba zaprezentuje możliwości programu Statistica w zakresie budowy modeli powiązań pomiędzy jedną lub wieloma zmiennymi niezależnymi (jakościowymi i/lub ilościowymi) oraz jedną zmienną zależną jakościową (wielomianową lub porządkową).

Modele regresji logistycznej są powszechnie wykorzystywane do opisu powiązania zmiennych ilościowych i jakościowych ze zmienną jakościową, która obejmuje dwie kategorie. Jednakże w wielu dziedzinach badań empirycznych zachodzi potrzeba modelowania powiązań dla zmiennych zależnych, w przypadku których występuje więcej niż dwie kategorie (zmienne wielomianowe) lub kategorie są w naturalny sposób uporządkowane (zmienne porządkowe). Przykłady takich sytuacji to modelowanie preferencji politycznych, satysfakcji klienta, rodzaju lub poziomu wykształcenia czy też stanu klinicznego pacjentów.

Przejdź do webinarium

Credit scoring. Turn your data into scorecards and use them for real-time scoring!

Is credit risk assessment important for you? Do you need a reliable solution that will turn your data into scorecards you can use to score customers? Do you need support of an experienced team, that can build scoring models, or teach you how to build scorecards yourself?

If your answer to any of these questions is “Yes”, then our webinar is for you!

We have been experts on data analysis for more than 25 years (credit scoring, marketing/sales, fraud detection, and many other areas), so you can also expect many hints on what is important about using your data for analysis, and implementing its results.

Go to the webinar

Identification of atypical trends with assessment of OOS result occurrence during ongoing stability programme

The webinar will discuss methods for identifying typical trends during ongoing stability programme along with estimating the probability of an OOS result at the end of the shelflife.

In the second part of the webinar, the module used to evaluate stability testing will be presented along with its extension to a database, allowing the collection of stability data on an ongoing basis along with the evaluation of out-of-specification results and detection of unusual trends in real time.

Go to the webinar

Identyfikacja nietypowych trendów i wyników OOS w programie ciągłego badania stabilności

Jakie są metody identyfikacji nietypowych trendów w programie badania stabilności zgodnie z wymaganiami GMP wraz z szacowaniem prawdopodobieństwa otrzymania wyniku OOS na koniec okresu ważności? Jeśli zastanawia Cię odpowiedź na to pytanie, zachęcamy do udziału w naszym webinarium, które będzie okazją do zgłębienia tematu!

W drugiej części spotkania zaprezentujemy również moduł służący do oceny badań stabilności wraz z jego rozszerzeniem o bazę danych, pozwalającą na gromadzenie danych stabilnościowych na bieżąco wraz z oceną wyników poza limitem specyfikacji i wykrywaniem nietypowych trendów w czasie rzeczywistym.

Przejdź do webinarium

Karty kontrolne i raporty SPC – szybkie wdrożenie

Czy wiesz, że w ciągu jednego dnia można wdrożyć system zbierania danych i tworzenia raportów na potrzeby SPC? Podczas webinarium zaprezentujemy jak to zrobić. Ponadto:

  • pokażemy, jak szybko przygotować odpowiednie raporty zawierające między innymi analizę stabilności (w tym karty kontrolne) i zdolności procesu,
  • podpowiemy, jak można dostosować te raporty do indywidualnych potrzeb i wymagań,
  • omówimy kwestię gromadzenia danych niezbędnych do analiz i raportowania,
  • pokażemy, jak wygodnie zbierać dane pomiarowe i skutecznie nimi zarządzać.

Przejdź do webinarium

Control charts and SPC reports – Smart implementation

Do you know that SPC system which gathers data and creates reports can be implemented in one day? If not, nothing is lost – in our webinar we will show you how to do ii! Additionally we will:

– present how to quickly prepare suitable reports containing process stability and capability analysis (including control
charts),
– advise how these reports can be tailored to individual needs and requirements,
– discuss measurement data issue and show how to conveniently collect and manage these data.

Go to the webinar

Walidacja metod analitycznych, metody i przykłady

Zapraszamy do udziału w ostatnim z serii webinarium (8.12.2021 w godz. 10:00-11:00), podczas którego omówimy zasady, metody oraz przykłady oceny charakterystyk walidacyjnych: precyzji i dokładności według rekomendacji ICH.

Spotkanie będzie również świetną okazją do zaprezentowania modułu służącego do oceny poszczególnych charakterystyk walidacyjnych.

Przejdź do webinarium

Analytical method validation, methods and case studies

We invite you to participate in the last of the webinar series (8.12.2021, 2:00-3:00 PM CET), during which we will discuss the principles, methods and examples for the assessment of validation characteristics: precision and accuracy according to ICH recommendations.

In the second part of the webinar we will present modules for the assessment of individual validation characteristics.

Go to the webinar

4.11.2021 | 10:00-11:00 AM | Data needs Analytics – the new value of data!

Bridging the gap between Data and Analytics is one of the biggest challenges any organization faces today.

The abundance of data, the growing challenges of data management and the rising need for analytics to really understand your business create friction and pose a threat to those who are not able to bridge the gap.

In this webinar we will share with you fresh insights in how to manage data science initiatives and how analytics benefits from simplified, robust data architectures.

 

Environmental monitoring – methods and case studies

Join the webinar during which we will discuss three approaches to evaluating and trending data collected – during monitoring the manufacturing environment of both sterile and non-sterile forms.

What are these approaches? The first method is based on the traditional setting of action and alarm limits according to the recommendations of Annex 1, the second includes monitoring of contamination recovery rates according to USP 1116 and the third is based on monitoring of rare events.

The scope of each method application and its limitations with case studies will be presented. In the second part of the webinar, a module with a database for the collection and statistical evaluation of environmental data will be shown.

Go to the webinar

Monitoring środowiska wytwarzania – metody i przykłady

Zapraszamy do udziału w webinarium, podczas którego zostaną omówione trzy podejścia do oceny i trendowania danych zbieranych podczas monitorowania środowiska wytwarzania form sterylnych oraz niesterylnych.

Na czym polegają wspomniane podejścia? Pierwsze jest oparte na tradycyjnym wyznaczaniu limitów działania i alarmowych zgodnie z rekomendacjami Aneksu 1. Druga metoda obejmuje monitorowanie odzysku kontaminacji wg USP, a trzecia polega na monitowaniu zdarzeń rzadkich.

Podczas spotkania przedstawimy również zakres ich stosowania oraz ograniczenia wraz z przykładami. W drugiej części webinarium zaprezentujemy moduł wraz z bazą danych, służący do gromadzenia i statystycznej oceny danych środowiskowych.

Przejdź do webinarium

Data analysis process – how to go through it easily and efficiently

Each stage of the data analysis process can have a significant impact on the final results – the success of the project, or its failure. Depending on business needs, the scale and complexity of the problem to be solved with data analytics, the funds and resources available for a given project/goal, the organizational policy and other conditions, the optimal approach should be selected, including the right tools.

During the webinar, we will talk about some aspects of the subsequent stages of the data analysis process. An example of churn analysis using the Statistica workspace will be presented. We will show you how to use ready-made Statistica nodes, how to add user’s nodes to the data analysis workspace, and how to change the default node settings.

Go to the webinar

Proces analizy danych – jak łatwo i efektywnie przez niego przejść

Analiza danych to proces, którego każdy etap może mieć istotny wpływ na sukces projektu lub jego niepowodzenie. W zależności od potrzeb biznesowych czy dostępnych na dany projekt zasobów należy dobrać odpowiednie podejście analityczne, a w jego ramach potrzebne narzędzia.

W trakcie webinarium zwrócimy uwagę na wybrane aspekty kolejnych etapów procesu analizy danych, zaprezentujemy również przykład analizy churn z wykorzystaniem przestrzeni roboczej Statistica (workspace). Pokażemy, jak korzystać z gotowych węzłów Statistica, a także jak wykorzystać zbudowaną przestrzeń roboczą do analizy nowego zbioru danych.

Przejdź do webinarium

Manufacturing process improvement using Design of Experiments (DoE)

For improvement in manufacturing process, it is required to understand a process, relationships between input process variables and important output performance characteristics. Design of Experiments (DoE) is a well-established, reliable methodology for designing and analysing experiments, so that valid conclusions can be drawn effectively and economically.

Webinar covers a brief introduction to DoE and an example of planning an experiment, analysing it, optimization of process settings using Statistica.

Go to the webinar

Doskonalenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem planowania doświadczeń (DoE)

Doskonalenie procesów produkcyjnych wymaga poznania procesu i określenia wpływu różnych czynników na ważne właściwości procesu i produktu. Planowanie doświadczeń (ang. Design of Experiments, DoE) jest sprawdzoną i dopracowaną metodyką planowania i analizy doświadczeń umożliwiającą efektywne wyciąganie godnych zaufania wniosków przy minimalnych kosztach.

Przejdź do webinarium

Dissolution profiles comparison – case studies

The webinar will discuss model-dependent (Weibull model) as well as model-independent (f1/f2 factorization, f1/f2 bootstrap, multivariate statistical distance) statistical methods that can be used to compare dissolution profiles. The scheme for selecting a method for comparing profiles, their scope of application and limitations will be presented.

The second part of the webinar will also be interesting – our expert will present a module that can used for evaluating dissolution profiles and creating reports.

Go to the webinar

Porównanie profili uwalniania – analiza przypadków

Podczas webinarium zostaną omówione statystyczne metody zależne modelu (model Weibull’a) oraz niezależne od modelu (faktorów f1f2, bootstrap f1/f2, wielowymiarowej odległości statystycznej), które można zastosować do porównania profili uwalniana. Przedstawimy schemat wyboru metody porównania profili, zakres ich stosowania oraz ograniczenia.

Druga część webinarium również zapowiada się ciekawie – nasz ekspert przedstawi moduł służący do oceny profili uwalniania i tworzenia raportów.

Przejdź do webinarium

Monitoring i ocena cech jakościowych produktu

Jakie metody statystyczne można zastosować do oceny jakości produktu podczas okresowego przeglądu jakości lub weryfikacji bieżącego procesu w celu weryfikacji stabilności, identyfikacji niepożądanych trendów i zdolności procesu?

Między innymi na to pytanie odpowiemy podczas webinarium i już teraz zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Spotkanie będzie również świetną okazją do zapoznania się z modułem programu, który służy do oceny jakości produktu, a także jego rozszerzeniem o bazę danych pozwalającą na gromadzenie danych na bieżąco wraz z oceną wyników poza limitem specyfikacji i wykrywaniem nietypowych trendów w czasie rzeczywistym.

Przejdź do webinarium

Monitoring and evaluation of product quality attributes

What statistical methods can be used to assess product quality during a periodic product quality review or an ongoing process verification to evaluate stability, identify atypical trends and process capability?

Among other things, we will answer this question during the webinar and now we invite you to participate in the event!

The meeting will also be a great opportunity to get to know the program module for evaluating quality attributes along with extension to a database, allowing for real-time data collection along with evaluation of results beyond specification limits and detection of adverse trends in real time.

Go to the webinar

Regression analysis – what is it and when should it be used?


Linear regression is one of the most widely used basic statistical methods. With its help, we can study relationship between causes and an effect that is measurable on a quantitative scale within analyzed dependence. This is a help when making purely practical decisions about technical details of the relationship under study and it can be used for forecasting.

How to build a linear regression model step by step? We will answer this question during the webinar by means of Statistica software. We will also tell you about the importance and ways of checking assumptions of the model, as well as how to avoid pitfalls and how to understand details of a model obtained.

Go to the webinar

Analiza regresji – na czym polega i kiedy warto ją zastosować?


Regresja liniowa to jedna z najpowszechniej stosowanych podstawowych metod statystycznych. Za jej pomocą możemy badać w obrębie analizowanej przez nas zależności powiązania między przyczynami a mierzalnym na skali ilościowej skutkiem. Pomaga to podejmować czysto praktyczne decyzje dotyczące szczegółów technicznych badanej zależności oraz służy prognozowaniu.

Jak krok po kroku budować model regresji liniowej? Na to pytanie odpowiemy podczas webinarium oraz zaprezentujemy prace w programie Statistica. Powiemy również o wadze i sposobie sprawdzenia założeń modelu, jak również o tym, jak unikać pułapek i odczytywać wyniki otrzymanego modelu. Serdecznie zapraszamy!

Przejdź do webinarium

Assessment of the significance of the results of empirical research in medicine

In the area of empirical research, in medicine, there is a fairly widespread agreement that when interpreting the results of medical research, both their clinical importance and statistical significance should be taken into account.

Determining the clinical importance can be particularly troublesome. How should they be determined? During the webinar will be discussed two broad groups of methodological approaches to determining the so-called minimal clinically important difference (MCID): anchor-based and distribution-based. Establishing a minimum clinically significant difference enables optimal sample size estimation.

If you are wondering about one of the topics above, we invite you to participate in the webinar! The topics discussed will be illustrated with examples in Statistica software. The event will be hosted by dr Janusz Wątroba, Director of Didactics and Scientific Cooperation at StatSoft Polska, as well as a trainer and longtime expert in the field of statistical analysis.

Go to the webinar

Ocena istotności wyników badań empirycznych w medycynie

W obszarze badań empirycznych, które są prowadzone w medycynie, panuje dość powszechna zgoda, że przy interpretacji wyników badań medycznych należy brać pod uwagę zarówno ich znaczenie kliniczne (istotność badawczą) jak i istotność statystyczną.

Szczególnie kłopotliwe okazuje się ustalanie znaczenia klinicznego. W jaki sposób należy je wyznaczyć? W trakcie webinarium zostaną omówione podejścia do określania tzw. minimalnej klinicznie istotnej różnicy (ang. MCID) bazujące na charakterystykach rozkładu wyników (ang. distribution-based approach) oraz wykorzystujące określoną wartość bazową (ang. anchor-based approach). Ustalenie minimalnej klinicznie istotnej różnicy umożliwia oszacowanie optymalnej liczebności próby.

Jeśli nurtuje Cię choć jedno z powyższych zagadnień, zachęcamy do udziału w webinarium! Omawiane tematy zostaną zilustrowane przykładami w programie Statistica. Wydarzenie poprowadzi dr Janusz Wątroba, Dyrektor ds. Dydaktyki w StatSoft Polska, a także szkoleniowiec i wieloletni ekspert w zakresie analizy statystycznej.

Przejdź do webinarium

Spotfire 11 – najnowsze wydanie platformy do wizualizacji i data science

Zachęcamy do udziału w webinarium, podczas którego poznasz najnowszą wersję rozwiązania umożliwiającego m.in.:

  • łatwy import danych z różnych źródeł, łączenie ich i przekształcanie,
  • tworzenie wizualizacji, takich jak wykresy, tabele, mapy oraz wizualizacje niestandardowe,
  • wykonywanie nie tylko atrakcyjnych wizualizacji, lecz także udostępnianie interaktywnych dashboardów z wynikami różnym grupom odbiorców biznesowych w organizacji,
  • tworzenie scenariuszy przyszłości (prognoz), przeprowadzanie segmentacji klientów, przewidywanie zachowania czy generowanie alertów ostrzegających o ryzyku wystąpienia (nie)pożądanych sytuacji.

Przejdź do webinarium

Spotfire 11 – the latest release of the data visualization and data science platform

We invite you to participate in the webinar, during which you will learn the latest version of the solution enabling, among others::

  • easy data import from various sources, combining and transforming them,
  • creating visualizations such as charts, tables, maps and custom visualizations,
  • making not only attractive visualizations, but also providing interactive dashboards with results to various groups of business recipients in the organization,
  • creating future scenarios (forecasts), conducting customer segmentation, predicting behavior or generating alerts warning about the risk of (un) desirable situations.

Go to the webinar

Monitoring and evaluation of the product in stability studies

The webinar will discuss statistical methods for estimating shelf life in long-term stability studies according to ICH Q1E for registration documentation submission, methods used for estimating shelf life based on short-term studies according to Arrhenius equation and methods for identifying atypical trends in a on-going stability programme as per GMP requirements.

In the second part of the webinar, the module used to evaluate stability studies will be presented along with its extension to a database, allowing the collection of stability data on an ongoing basis with identification of out of specification or significant atypical trends in real time.

Go to the webinar

Monitoring i ocena produktu w badaniach stabilności

Podczas webinarium omówimy statystyczne metody szacowania okresu ważności według ICH Q1E w badaniach długoterminowych prowadzonych w celu złożenia dokumentacji rejestracyjnej, metody wykorzystywane do szacowania okresu ważności na podstawie badań krótkoterminowych w oparciu o równanie Arrhenius’a oraz metody identyfikacji nietypowych trendów w programie ciągłego badania stabilności zgodnie z wymaganiami GMP.

W drugiej części webinarium zaprezentowany zostanie moduł służący do oceny badań stabilności wraz z jego rozszerzeniem o bazę danych, pozwalającą na gromadzenie danych stabilnościowych na bieżąco wraz z oceną wyników poza limitem specyfikacji i wykrywaniem nietypowych trendów w czasie rzeczywistym.

Przejdź do webinarium

Jak usprawnić pracę w Statistica, czyli przegląd sposobów automatyzacji zadań

Podczas wykonywania analiz w praktyce, bardzo często mamy do czynienia z powtarzalnymi zadaniami. Wykonywanie ich bywa czasochłonne i pracochłonne, a poza tym jest po prostu nudne. Często też okazuje się, że należy ponownie wykonać analizę albo wykres, ponieważ pozyskaliśmy dodatkowe dane czy znaleźliśmy jakieś przekłamanie w danych, które należy poprawić. Na szczęście, w Statistica mamy klika sposobów uniknięcia żmudnego powtarzania raz wykonanych działań.
Podczas webinarium pokażemy, jak uniknąć mozolnego klikania i zautomatyzować powtarzalne zdania, a jako bonus uzyskać dokumentowanie analizy. Zapraszamy!

Przejdź do webinarium

24.03 | 11:00 Process development, validation, verification. Module 4: Ongoing process verification

What data analysis methods to use to identify undesirable trends during verifying the ongoing process? What prerequisites must be met prior to verification? How to do it properly?

Among others, these questions will be answered by dr. Marek Skowronek, Manager of Industrial Quality Systems at StatSoft Polska, during the webinar – on March 24 at 11:00 am. We offer a fresh approach to the discussed issue and practical tips from our expert. The webinar will be held in English.

Go to the webinar

02.03 | 10:00 – Przemysł 4.0, cyfryzacja, optymalizacja i predykcja, czyli analityka danych w firmach produkcyjnych – część II

Zachęcamy do udziału w drugiej części webinarium poświęconego praktycznej analityce danych w firmach produkcyjnych. Spotkanie będzie świetną okazją do:

File:Punktor.svg - Wikimedia Commonsposzerzenia wiedzy na temat metodyki prowadzenia projektów,
File:Punktor.svg - Wikimedia Commonspoznania praktycznych aspektów modelowania popartych przykładami z przeprowadzonych przez nas wdrożeń,
File:Punktor.svg - Wikimedia Commonsdowiedzenia się, jak skutecznie budować modele,
File:Punktor.svg - Wikimedia Commonspoznania zastosowań zaawansowanych metod nauczania maszynowego,
File:Punktor.svg - Wikimedia Commonsdowiedzenia się, jak efektywnie prowadzić projekty analityczne.

Przejdź do webinarium

Przemysł 4.0, cyfryzacja, optymalizacja i predykcja, czyli analityka danych w firmach produkcyjnych – część I

Coraz dokładniejsze opomiarowanie maszyn i procesów oraz systematyczne obniżanie kosztów gromadzenia i przetwarzania danych sprawiają, że korzyści jakie odnoszą firmy produkcyjne wykorzystujące zaawansowane metody analizy danych, modelowania statystycznego i uczenia maszyn, są ogromne i cały czas rosną. Odpowiednio zbudowane modele pomagają zwiększać efektywność produkcji i podnosić jakość, optymalizować procesy produkcyjne, znajdować najlepsze ustawienia dla maszyn i ciągów technologicznych oraz zapobiegać awariom.

Wszystkich, dla których ważna jest jakość i efektywność produkcji, zapraszamy na cykl webinariów poświęconych praktycznej analityce danych w firmach produkcyjnych. W naszych wystąpieniach omówimy zastosowania zaawansowanych metod uczenia maszynowego, powiemy jak efektywnie prowadzić projekty analityczne oraz jak skutecznie budować i używać modeli.

Podczas pierwszego webinarium skupimy się na platformie analitycznej, czyli zestawie narzędzi informatycznych, które wykorzystywane są w całym procesie analizy, tworzenia i wdrożenia modeli, udostępniania i wizualizacji wyników analiz. Omówimy ich możliwości i przedstawimy sposoby użycia.

Przejdź do webinarium

Wsparcie zdalnego nauczania wybranych zagadnień statystycznej analizy danych w Statistica

Od początku pandemii nasi eksperci prowadzą zajęcia on-line, zyskując satysfakcję swoich kursantów. Jak to robią? Swoim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń dotyczących statystycznej analizy danych podzieli się z Państwem jeden z naszych wykładowców, dr Janusz Wątroba. Ponadto, w czasie webinarium dowiesz się:

jak wykorzystać środowisko programu Statistica do prowadzenia zajęć zdalnych,
w jaki sposób wykorzystać koncepcję nauczania opartą na data storytellingu oraz interaktywną tablicę dla przeprowadzenia efektywnego szkolenia,
jak przystępnie wyjaśniać wybrane zagadnienia i metody statystycznej analizy danych.

Webinarium dedykowane jest osobom prowadzącym zajęcia i szkolenia z zakresu nauczania metod statystycznej analizy danych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Przejdź do webinarium

Process development, validation, verification. Module 3: Process validation

The webinar is the next part of the cycle that presents the Product Lifecycle System dedicated to pharma industry. The system integrates all stages of the product lifecycle to include process development, process validation and continued (on-going) verification of the process during routine production. The system consists of four integrated modules: (1) criticality and risk assessment, (2) design of experiments, (3) process validation and (4) ongoing process verification. During the webinar we will present procedures, methods and examples related to process validation, focusing on basic principles and statistical methods. In the second part of the webinar the process validation module will be presented.

Go to the webinar

Process development, validation, verification. Module 2: Design of experiments

The webinar is the next part of the cycle that presents the Product Lifecycle System dedicated to pharma industry. The system integrates all stages of the product lifecycle to include process development, process validation and continued (on-going) verification of the process during routine production. The system consists of four integrated modules: (1) criticality and risk assessment, (2) design of experiments, (3) process validation and (4) ongoing process verification. During the webinar we will present procedures, methods and examples related to design of experiments in the QbD approach, focusing on basic principles and statistical methods. In the second part of the webinar the design of experiments module will be presented.

Go to the webinar

Process development, validation, verification. Module 1 Criticality and risk assessment

The webinar is the second part of the cycle that presents the Product Lifecycle System dedicated to pharma industry. The system integrates all stages of the product lifecycle to include process development, process validation and continued (on-going) verification of the process during routine production. The system consists of four integrated modules: (1) criticality and risk assessment, (2) design of experiments, (3) process validation and (4) ongoing process verification. During the webinar we will present procedures, methods and examples related to criticality and risk assessment in the QbD approach, focusing on defining quality target product profile QTPP, selecting critical quality attributes CQA and critical process parameters CPP/CMA and generating quality risk matrix. In the second part of the webinar the criticality and risk assessment module will be presented.

Go to the webinar

Process development, validation, verification

One of the basic objectives of the Pharmaceutical Quality System, according to current GMP requirements, is to build an effective system for process performance and product quality monitoring throughout the entire life cycle of the product.

The webinar is the first part of the cycle that presents a general overview of analytical solutions dedicated to pharma industry that were developed by StatSoft Poland. They range from simple add-ons embedded within Statistica software to advanced data-base systems. In the second part of the webinar, an introduction of a Product Life Cycle System, developed in 2020, will be presented.

The system integrates all stages of the product life cycle, starting with: research and development, through validation of the process and continued (on-going) verification of the process during routine production. It is dedicated both for research and development departments, which are interested in implementing the QbD approach, for quality assurance department who wants to monitor the process in real time with detection of adverse trends, as well as for technological departments dealing with improving the effectiveness of manufacturing processes.

In the next four webinars of the cycle a detailed description of each system module as well as procedures, methodology and examples of criticality and risk assessment, design of experiments, process validation and ongoing process verification will be shown and discussed.

Go to the webinar

Digitalisation of quality. Comprehensive system for quality related data analysis

Production companies increasingly benefit from digital services and products. Quality assurance, production efficiency and security increasing are the most common reasons for implementing digitalization, including its most important part: data analysis systems. During the webinar we will present SPC Platform which is based on many years of experience in building systems for production data analysis. SPC Platform is a comprehensive and flexible system for collecting and analyzing quality data. SPC Platform users have quick and convenient access to analysis results and reliable knowledge. This allows them to make decisions efficiently, meet customer requirements and industry standards, respond effectively to anomalies, automate routine operations, optimize processes, prevent defects and reduce waste.

Przejdź do webinarium

Zaawansowana analityka danych no-code w self-service BI

Zaawansowana analiza danych – statystyka, uczenie maszyn i sztuczna inteligencja – stanowią źródło przewagi konkurencyjnej, dlatego są coraz powszechniej stosowane. Potrzeba wspomagania się wynikami analizy danych dotyczy już nie tylko specjalistów, ale nieomal każdej osoby podejmującej decyzje. Użytkownikom systemów business intelligence (BI) przestają wystarczać odpowiedzi na pytania „Co się stało w przeszłości?”, lecz nurtują ich kwestie takie jak „Dlaczego?”, „Co się stanie?”, „Kiedy coś się zdarzy?” i „Które działanie będzie lepsze?”. Przekłada się to na konieczność wbudowania narzędzi zaawansowanej analizy danych w rozwiązania BI.

Oczywiście współpraca narzędzi musi być sprawna i bezproblemowa, a oba systemy powinny być do niej dostosowane. W szczególności konieczne jest zapewnienie dwukierunkowej komunikacji i przekazywanie ustawień analizy z poziomu oprogramowania BI. Należy też zapewnić użytkownikom BI możliwość wglądu w przebieg analizy, aby mogli świadomie z niej korzystać, a nawet ją modyfikować. To wymaganie oraz ograniczona dostępność programistów data science skłaniają do zastosowania oprogramowania analitycznego, w którym analiza jest określana graficznie (tj. narzędzia no code).

Unikalnym rozwiązaniem spełniającym powyższe wymagania jest połączenie Statistica i Spotfire. Podczas webinarium omówimy wzajemną zależność tych narzędzi i na żywo pokażemy przykład nawiązywania przez nie współpracy.

Przejdź do webinarium

Cyfryzacja jakości. Kompleksowy system analizy danych związanych z jakością

Przedsiębiorstwa produkcyjne zyskują coraz większe korzyści ze stosowania cyfrowych usług i produktów. Zapewnienie jakości, podnoszenie efektywności i bezpieczeństwa to najczęstsze przesłanki do wdrażania cyfryzacji, w tym jej najważniejszej części: systemów do analizy danych.

Podczas webinarium zaprezentujemy Platformę SPC, którą stworzyliśmy korzystając z wieloletnich doświadczeń w budowaniu systemów do analizy danych produkcyjnych. Jest to kompleksowy i elastyczny system zbierania i analizy danych dotyczących jakości, obejmujący między innymi SPC i MSA. Użytkownicy Platformy SPC mają szybki i wygodny dostęp do wyników analiz i rzetelnej wiedzy. Dzięki temu mogą sprawnie podejmować decyzje, spełniać wymagania norm oraz swoich klientów w zakresie zarządzania jakością klientów, efektywnie reagować na przekroczenia i trendy, automatyzować rutynowe działania, optymalizować procesy, zapobiegać powstawaniu wad i redukować ilość odpadów.

Przejdź do webinarium

Projektowanie, walidacja i monitorowanie procesu technologicznego. Część 4: Weryfikacja bieżącego procesu

Zgodnie z Aneksem 15 wytwórcy powinni monitorować jakość produktu, aby zapewnić, że utrzymują stan kontroli nad produktem w czasie całego cyklu jego życia i oceniają trendy procesu. Podobnie jak podczas etapu 2 walidacji procesu, zalecane jest stosowanie obiektywnych miar statystycznych w celu osiągnięcia odpowiedniego stopnia pewności, że proces znajduje się pod kontrolą. Jak zacząć więc statystyczną kontrolę procesu? Jakie są podstawowe zasady statystycznej kontroli procesu? Jak oceniać trendy procesu? Na te pytania odpowie kolejne z cyklu webinarów „Projektowanie, walidacja i monitorowanie procesu technologicznego”, podczas którego zaprezentujemy procedury, metody analiz danych i przykłady związane z weryfikacją bieżącego procesu, a także moduł Bieżąca weryfikacja procesu.
Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z analizą danych i statystyką wykorzystywaną w procesie wytwarzania produktów leczniczych, jak i tych, którzy potrzebują uporządkować posiadaną wiedzę i zacząć stosować ją w praktyce. Webinarium kierujemy również do wszystkich poszukujących narzędzia, które pozwoli na łatwe i szybkie wykonywanie analiz podczas bieżącej weryfikacji procesu.

Przejdź do webinarium

Predykcyjne utrzymanie ruchu – przykład tworzenia modelu


Webinarium jest kontynuacją wcześniejszego webinarium „Predykcyjne utrzymanie ruchu – przegląd podejść i strategii”, w którym omówiliśmy podstawy predykcyjnego utrzymania ruchu (ang. predictive maintenance) i ogólnie przedstawiliśmy wykorzystywane w nim podejścia analityczne. Tym razem zajmiemy się tworzeniem modelu uczenia maszyn (ang. machine learning) dla konkretnego przypadku. Zastosujemy podejście bazujące na wykrywaniu anomalii – odchyleń od wzorca.

Przykład, który przedstawimy, obejmie wstępny przegląd (eksplorację) danych, ich przygotowanie i czyszczenie, dopasowanie i ocenę modelu, a także stosowanie go w praktyce. Analizy będziemy wykonywać na żywo w Statistica, części platformy Tibco Data Science.

Przejdź do webinarium

Projektowanie, walidacja i monitorowanie procesu technologicznego. Część 3: Walidacja procesu


Podczas trzeciego webinarium z cyklu „Wytwarzanie produktów leczniczych – od QbD po weryfikację bieżącego procesu” zaprezentujemy procedury, metody i przykłady związane z walidacją procesu. Przedstawimy również moduł „Walidacja procesu”, który jest częścią Product Life Cycle System, czyli kompleksowej platformy rozwijanej przez StatSoft Polska, służącej do modelowania, walidacji i monitorowania procesów technologicznych wytwarzania produktów leczniczych. Zachęcamy do obejrzenia pierwszego i drugiego webinarium z cyklu!

Przejdź do webinarium

Dane na żądanie, czyli wirtualizacja danych na potrzeby analityki

Dane stają się coraz częściej docenianym źródłem przewagi konkurencyjnej i podstawą do podejmowania decyzji. W firmach są dostępne różne ich źródła: hurtownie, bazy, pliki, systemy, big data, dane w chmurze, IoT itd. Z jednej strony w danych drzemie olbrzymi, rosnący z każdą chwilą potencjał, z drugiej – sprawny i szybki dostęp do pokładów danych może być nie lada wyzwaniem.

Szczególnie trudna może być sytuacja wymagająca łączenia danych z wielu różnych źródeł, co jest często niezbędne w celu stosowania zaawansowanej analityki danych czy raportowania. Zdefiniowanie połączeń pomiędzy danymi z poziomu aplikacji końcowego użytkownika niesie ze sobą wiele ograniczeń (w tym wydajnościowych) i nie zawsze jest rozwiązaniem uniwersalnym ze względu na wiele różnych narzędzi wykorzystywanych w firmie, np. do analityki danych czy BI.

Zmagasz się z którymś z powyższych problemów lub spodziewasz się go w przyszłości? Wdrożenie kolejnej fizycznej hurtowni danych jest zbyt kosztowne lub czasochłonne? Rozwiązaniem może być wirtualizacja danych, czyli logiczna hurtownia danych.

W trakcie webinarium zostaną omówione najważniejsze cechy i zalety wirtualizacji danych. Uczestnicy dowiedzą się, kiedy i dlaczego warto ją stosować. Prowadzący przedstawi również rozwiązanie TIBCO Data Virtualization oraz wskaże przykłady firm, które wdrożyły wirtualizację danych i dzięki temu odniosły wymierne korzyści.

Przejdź do webinarium

Dołącz do drugiego z cyklu webinarium: Projektowanie eksperymentu

Zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu „Projektowanie, walidacja i monitorowanie procesu technologicznego”, podczas którego zaprezentujemy procedury, metody i przykłady związane z projektowaniem eksperymentu, które mogą być zastosowane podczas prac badawczo-rozwojowych prowadzonych według podejścia Quality by Design. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z analizą danych i statystyką wykorzystywaną w procesie wytwarzania produktów leczniczych, jak i tych, którzy potrzebują uporządkować posiadaną wiedzę i zacząć stosować ją w praktyce. Webinarium kierujemy również do wszystkich, którzy poszukują narzędzia pozwalającego na łatwe i szybkie wykonywanie analiz w podejściu QbD. Pierwsze z cyklu webinarium można obejrzeć TUTAJ.

Przejdź do webinarium

Efektywna analiza danych w systemach zapewnienia jakości


Zapraszamy na webinarium poświęcone efektywnej analizie danych w systemach zapewnienia jakości, które odbędzie się 28.04.2020 o godz. 11.00. Nasi eksperci przedstawią ogólne zasady i praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia i wdrażania platformy zbierania i analizy danych dla przemysłu. Zapraszamy do udziału w webinarze tych, którzy na co dzień zajmują się analizą danych w systemach zapewnienia jakości, jak również osoby stawiające sobie pytanie, jak najłatwiej i najefektywniej analizować dane – tak, aby uzyskać największe korzyści, przy najmniejszych kosztach i obciążeniu pracowników.

Przejdź do webinarium

Podejście QbD w zapewnieniu jakości produkcji farmaceutycznej. Ocena krytyczności i ryzyka

Zachodzące obecnie zmiany w wytycznych GMP oznaczają rozszerzenie tradycyjnego zapewnienia jakości, skoncentrowanego na wykazaniu zgodności z obowiązującymi wymaganiami i standardami GMP, o budowanie skutecznego programu zbierania danych o jakości produktu i działaniu procesu w trakcie całego cyklu życia produktu – zaczynając od etapu projektowania procesu, poprzez walidację i weryfikację bieżącego procesu.

Jak powiązać aktywności na poszczególnych etapach cyklu życia w jeden strumień informacji o produkcie i procesie? Odpowiedzią na to pytanie jest cykl webinarów poświęconych projektowaniu, walidacji i monitorowaniu procesu technologicznego według podejścia QbD rekomendowanego w dokumencie ICH Q8. W pierwszym webinarium zostaną omówione procedury, metody i przykłady stosowane w ocenie krytyczności i ryzyka oraz przedstawiony zostanie Product Life Cycle System, czyli zaprojektowane przez StatSoft Polska narzędzie przeprowadzające użytkownika poprzez kolejne etapy oceny krytyczności i ryzyka. W następnych webinariach będą omówione kolejne moduły systemu: Projektowanie eksperymentów, Walidacja procesu, Weryfikacja bieżącego procesu wraz z omówieniem procedur, metod i przykładów.

Przejdź do webinarium

Optymalizacja procesów sprzedażowych, czyli co może dać analityka danych szefowi sprzedaży

Szef sprzedaży musi podejmować decyzje na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy. Często nie ma czasu zastanawiać się czy oprócz standardowych okresowych zestawień dostępne dane mogą dać więcej podstaw do podejmowania dobrych decyzji.
Zapraszamy na webinarium internetowe poświęcone korzyściom, jakie analityka danych (w szczególności zaawansowana) może przynieść osobom odpowiedzialnym za zarządzanie takimi obszarami w firmie jak sprzedaż i marketing. Zostaną też omówione przykłady firm, w których takie podejście przynosi wymierne korzyści.

Przejdź do webinarium

Wytwarzanie produktów leczniczych – od QbD po weryfikację bieżącego procesu” – Projektowanie eksperymentu (DoE)

To trzecie z cyklu webinariów, który umożliwi zdobycie fundamentalnej wiedzy i umiejętności z zakresu analizy danych w modelowaniu, walidacji i monitorowaniu procesu technologicznego.
Podczas tego spotkania zaprezentujemy procedury, metody i przykłady związane z projektowaniem eksperymentu, które mogą być zastosowane podczas prac badawczo-rozwojowych prowadzonych wg podejścia Quality by design, a także dedykowane oprogramowanie, ułatwiające prace w tym zakresie. Moduł Projektowanie eksperymentu (DoE) jest częścią zintegrowanego systemu rozwijanego przez StatSoft Polska, służącego do modelowania, walidacji i monitorowania procesów technologicznych wytwarzania produktów leczniczych. System ten skierowany jest zarówno dla działów badawczo-rozwojowych, które są zainteresowane wdrażaniem szeroko pojętego podejścia QbD do prac rozwojowych, dla działów zapewnienia jakości pragnących monitorować proces w czasie rzeczywistym z wykrywaniem nietypowych trendów, a także działów technologicznych, które zajmują się podnoszeniem efektywności procesów wytwarzania produktów leczniczych. Podczas webinarium będzie się można przekonać, jak łatwo i szybko wykonać analizy w podejściu QbD.

Przejdź do webinarium

Monitorowanie jakości produktu – system quality monitoring (webinarium w języku angielskim)

Jednym z podstawowych celów Systemu Jakości Farmaceutycznej, zgodnie z wymaganiami GMP, jest zbudowanie efektywnego systemu monitorowania wydajności procesu i jakości produktu. Skuteczny system monitorowania zapewnia ciągłą zdolność procesów i kontroli do wytwarzania produktu o pożądanej jakości i identyfikowania obszarów wymagających ciągłego doskonalenia. Wdrożenie statystycznej kontroli procesów umożliwia systematyczną ocenę stabilności i zdolności procesów technologicznych do spełnienia kryteriów akceptacji w całym cyklu życia produktu. Webinarium przedstawia ogólne zasady wdrażania kontroli procesów statystycznych oraz wybrane metody analizy danych, które mogą być wykorzystane w monitorowaniu jakości produktu. W drugiej części zaprezentujemy moduł przeznaczony do monitorowania jakości produktów. Może być on wykorzystany do ułatwienia analizy danych statystycznych wraz z przygotowaniem raportu na potrzeby przeglądu jakości produktu / bieżącej weryfikacji procesu. Webinarium kierujemy do osób zaangażowanych w ocenę jakości produktów z działów jakości czy produkcji.

Przejdź do webinarium

Wytwarzanie produktów leczniczych – od QbD po weryfikację bieżącego procesu, część 2

Podczas webinarium zaprezentujemy procedury, metody i przykłady związane z oceną krytyczności i ryzyka, które mogą być zastosowane na poszczególnych etapach cyklu walidacji: prac badawczo-rozwojowych wg QbD, walidacji procesu czy weryfikacji bieżącego procesu. Moduł Ocena krytyczności i ryzyka jest częścią zintegrowanego systemu rozwijanego przez StaSoft a służącego do modelowania, walidacji i monitorowania procesów technologicznych wytwarzania produktów leczniczych. System ten skierowany jest zarówno dla działów badawczo-rozwojowych, które są zainteresowane wdrażaniem szeroko pojętego podejścia QbD Quality by design do prac rozwojowych, dla działów zapewnienia jakości pragnących monitorować proces w czasie rzeczywistym z wykrywaniem nietypowych trendów a także działów technologicznych, które zajmują się podnoszeniem efektywności procesów wytwarzania produktów leczniczych.

Przejdź do webinarium

Predykcyjne utrzymanie ruchu – przegląd podejść i strategii

Utrzymanie ruchu jest kluczowe dla działalności przedsiębiorstw produkcyjnych. Obecnie coraz więcej z nich wdraża podejście utrzymania predykcyjnego (predictive maintenance) bazujące na analizie danych o przebiegu procesów, obciążeniu i stanie maszyn. Trudno sobie dziś wyobrazić stosowanie strategii Przemysł 4.0, digitalizację, czy inteligentną fabrykę bez wdrożenia utrzymania predykcyjnego.
Rosnąca popularność utrzymania predykcyjnego wiąże się z coraz dokładniejszym opomiarowaniem procesów i maszyn (związanym m.in. z wdrażaniem IoT), łatwiejszym i tańszym gromadzeniem danych oraz rozwojem narzędzi analitycznych. Wszystko to razem powoduje, że coraz łatwiej jest wdrożyć i stosować podejście predykcyjne w praktyce przemysłowej. Jednocześnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod analizy danych można z jednej strony zmniejszyć koszty serwisów i zoptymalizować wykorzystanie zasobów, a z drugiej zwiększyć bezpieczeństwo minimalizując ryzyko awarii i nieplanowanych przestojów.
Na webinarium omówimy podejścia stosowane w utrzymaniu predykcyjnym, wskazówki jak wdrożyć je w praktyce oraz przykład przewidywania awarii z wykorzystaniem uczenia maszyn (machine learning). Webinarium przeznaczone jest dla praktyków zajmujących się utrzymaniem ruchu, prowadzeniem i optymalizacją procesów produkcyjnych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii Przemysłu 4.0, inteligentnej fabryki i digitalizację.

Przejdź do webinarium

Tworzenie modeli i przewidywanie przebiegu procesów – korzyści, wyzwania, metody

W dobie Przemysłu 4.0 nieodzowne staje się wykorzystanie zaawansowanych metod modelowania statystycznego i uczenia maszynowego. Ułatwiają one prowadzenie i optymalizację procesów produkcyjnych oraz wspierają inżynierów i technologów w ich codziennej pracy. Stosując metody uczenia maszynowego możemy przewidzieć wartości istotnych parametrów i znaleźć optymalne ustawienia, przewidzieć ryzyko awarii i podjąć działania ograniczające jej skutki, znaleźć najlepszą konfigurację maszyny lub najlepszego dostawcę. Korzyści jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu modeli statystycznych w obszarze zapewnienia jakości i efektywności produkcji są zatem olbrzymie.
Podczas webinarium omówimy zastosowania zaawansowanych metod uczenia maszynowego. Powiemy jak skutecznie budować i używać takich modeli. Przedstawimy praktyczne aspekty modelowania poparte przykładami z przeprowadzonych przez nas wdrożeń oraz omówimy dostępne metody i dobre praktyki.
Webinarium kierujemy do wszystkich, którzy na co dzień zmagają się z tematyką optymalizacji procesów, zwiększenia efektywności produkcji oraz podnoszenia jakości i chcą wykorzystać potencjał zgromadzonych danych.
Stosując odpowiednią metodykę zaprezentowaną na webinarium, można z powodzeniem i bez większych inwestycji realizować projekty uczenia maszynowego, które dadzą rzeczywiste korzyści oraz ułatwią pracę osobom prowadzącym i nadzorującym procesy produkcyjne.
Webinarium poprowadzi Grzegorz Migut, Dyrektor Działu Technicznego w firmie Statsoft Polska z ponad 15 letnim doświadczeniem w budowaniu modeli i analizie danych. Prowadził projekty między innymi dla Saint Gobain, Coca-Cola, Orlen, Pepsi, Stora Enso.

Przejdź do webinarium

Wytwarzanie produktów leczniczych – od QbD po weryfikację bieżącego procesu

Podczas webinarium zaprezentowano podstawowe wymagania, oczekiwania i wyzwania związane z wdrażaniem zintegrowanego systemu służącego do modelowania, walidacji i monitorowania procesów technologicznych wytwarzania produktów leczniczych, substancji czynnych i suplementów diety w oparciu o podejście QbD oraz zwalniania produktu w czasie rzeczywistym RTRT. System jest odpowiedzią na zmiany wprowadzone w regulacjach Dobrej Praktyki Wytwarzania.
Webinarium jest pierwszym z cyklu dedykowanego modelowaniu, walidacji i bieżącemu monitorowaniu procesu technologicznego. Podczas tego webinarium omówimy zmiany, które zachodzą w wymaganiach GMP. W kolejnych czterech przedstawimy procedury, metody oraz przykłady stosowane w (1) Ocenie krytyczności i ryzyka, (2) Rozwoju procesu według podejścia QbD, (3) Walidacji procesu oraz (4) Weryfikacji bieżącego procesu.
Cykl webinariów kierujemy zarówno dla pracowników działów badawczo-rozwojowych, zainteresowanych wdrażaniem podejścia QbD (Quality by Design) dla działów zapewnienia jakości, pragnących monitorować proces w czasie rzeczywistym z wykrywaniem nietypowych trendów, a także działów technologicznych, które zajmują się podnoszeniem efektywności procesów wytwarzania produktów leczniczych.

Przejdź do webinarium

Dowiedz się więcej dzięki Spotfire X

Spotfire – światowy pionier w dziedzinie samoobsługowego business intelligence (self-service BI) i wizualnego odkrywania wiedzy w danych – ciągle pozostaje jednym z liderów w tej dziedzinie. Obecnie do sprzedaży wchodzi nowa wersja Spotfire X z przełomowymi udoskonaleniami! Dzięki Spotfire X wizualna analiza danych jest:

  • sprytniejsza: dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji program podpowiada użytkownikowi najlepszy rodzaj wykresu, potrzebne przekształcenia danych, znajduje zmienne związane z wybraną cechą,
  • łatwiejsza: nowe środowisko jest jeszcze wygodniejsze, bardziej responsywne i intuicyjne,
  • efektywniejsza: dzięki rozszerzonej automatyzacji,
  • natychmiastowa: obsługa analiz przebiega w czasie rzeczywistym.

Przejdź do webinarium

Metody analizy trendów w przemyśle farmaceutycznym

WebinariumW ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie audytorów oraz osób odpowiedzialnych za jakość wytwarzania zagadnieniami związanymi z analizą trendów. Podczas webinarium przedstawimy podstawowe zasady i pojęcia związane z trendowaniem oraz statystyczne metody analizy, wykorzystane do identyfikacji nietypowych, niepożądanych trendów w wybranych obszarach funkcjonowania firmy farmaceutycznej:

Zagadnienia te omówimy na praktycznych przykładach. Nie zabraknie też informacji o specjalistycznych narzędziach StatSoft Polska opracowanych, aby zautomatyzować najbardziej pracochłonne i wymagające wiedzy eksperckiej czynności związane ze statystyczną analizą danych i tworzeniem raportów zgodnych z branżowymi standardami i wymaganiami audytorów. Narzędzia te mogą być pomocne na różnych poziomach: od doboru odpowiednich metod analizy, kryteriów identyfikacji wyników OOT i OOS, przez automatyczne tworzenie zgodnych ze standardami raportów, po zintegrowane systemy, zapewniające kontrolę nad wprowadzaniem, dostępem, przechowywaniem i integralnością danych.

Przejdź do webinarium