Dziękujemy za udział w XXVII konferencji naukowej

Po raz kolejny w październiku mamy sukces frekwencyjny! Przyjęliśmy zgłoszenia do udziału w naszej konferencji „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” od ponad 1000 osób!

Dziękujemy wszystkim za udział, za wszystkie zadane pytania oraz sugestie. Przyznamy nieskromnie, że impreza była udana. Bardzo nas cieszą spływające pozytywne opinie i podziękowania uczestników i czujemy satysfakcję, że trud włożony w przygotowanie imprezy przyniósł taki świetny efekt.

Gratulujemy zwycięzcom quizów, czyli paniom: Ewie, Sylwii i panu Sebastianowi! Szczególne podziękowania kierujemy do uczestników, którzy podzielili się swoimi opiniami o konferencji i wypełnili ankietę.

Zapraszamy też po dodatkowe informacje o licencjach akademickich, szkoleniach oraz konsultacjach.

Więcej informacji na temat konferencji >>

XXVI konferencja „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”

Dziękujemy za udział w XXVI konferencji „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”. Bardzo nas cieszy kolejny rekord frekwencji: do wysłuchania wykładów zgłosiło się ponad 1000 osób!

Impreza była bardzo udana, o czym świadczą napływające opinie i podziękowania uczestników. Naszą ambicją było dostarczenie słuchaczom inspirujących tematów oraz sporej dawki wiedzy w pigułce i z wielką satysfakcją przyjęliśmy, że to „się podobało”. Dziękujemy Państwu!!!

Przy okazji gratulujemy zwycięzcom quizów, czyli panom: Marcelowi, Sławomirowi i Maciejowi! Szczególne podziękowania kierujemy do uczestników, którzy podzielili się swoimi opiniami o konferencji i wypełnili ankietę. Wśród tej grupy wylosowaliśmy jedną osobę, do której trafi pamiątkowy upominek – gratulujemy pani Dorocie!

Zapraszamy też po dodatkowe informacje o licencjach akademickich, szkoleniach oraz konsultacjach.

Więcej informacji na temat konferencji >>

Jubileuszowa konferencja „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”

Jubileuszowa XXV edycja naszej konferencji była wyjątkowa – zainteresowani wzięli udział w prelekcjach oraz praktycznych warsztatach. Podczas obu wydarzeń w ramach seminarium mogli zdobyć wiedzę, jak wykonywać analizy i raporty, a także korzystać z wyników, tak aby mogli rozwiązywać problemy, z którymi stykają się na co dzień.

Oprócz atrakcyjnych wystąpień merytorycznych dla uczestników konferencji zaplanowaliśmy quizy wiedzy, konkursy z nagrodami oraz porady analityczne. Liczba zainteresowanych przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, za co serdecznie dziękujemy!

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

Za nami XXIV edycja konferencji poświęconej zastosowaniom statystyki i data mining w różnych dziedzinach badań naukowych, która odbyła się 21 października 2020 roku. Ponad 400 uczestników, interesujące prelekcje i mnóstwo pozytywnych opinii – tak zapamiętamy to wydarzenie. Podczas konferencji referaty wygłosili sympatycy programu Statistica z krajowych oraz zagranicznych ośrodków akademickich. Oprócz prelekcji, na uczestników czekały konkursy z nagrodami oraz możliwość rozmów z ekspertami i prelegentami.
Więcej informacji na temat konferencji >>

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych


Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz licznie przybyłym uczestnikom XXIII konferencji „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” (Warszawa, 24.10.2019)! Cieszy nas wysoka frekwencja i stały wysoki poziom imprezy. Program konferencji był jak zawsze bardzo różnorodny. Niezwykle ciekawe referaty wygłosili nasi współpracownicy oraz sympatycy programu Statistica ze środowiska akademickiego, którzy z powodzeniem wykorzystują metody analizy danych w prowadzonych przez siebie badaniach. Więcej o konferencji.

Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym

30 maja 2019 r. na Wawelu odbyła się 7 edycji naszej konferencji „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”. Podczas tej edycji skoncentrowaliśmy się na efektywnym wykorzystaniu analizy danych na poszczególnych etapach procesu wytwarzania produktów leczniczych.
Wystąpienia ukazujące przykłady wdrożeń narzędzi i procedur zaprezentowali między innymi eksperci z firm Polpharma, Hasco-Lek oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Więcej o konferencji
W ramach wydarzenia, wszystkich zainteresowanych podejściem Quality by Design zaprosiliśmy również na specjalną edycję warsztatów „Bieżąca weryfikacja procesu wytwarzania produktów leczniczych”, które odbyły się 29 maja w Muzeum Farmacji w Krakowie. Więcej o warsztatach.

Data-driven organization. Czy Twoja firma wykorzystuje swoje dane?


25 października 2018 r. w Warszawie miała miejsce konferencja Data-driven organization, skierowana do zarządzających firmą, jej departamentami biznesowymi i wszystkimi zainteresowanych poznaniem korzyści ze stosowania analityki danych. Praktycy wykorzystujący analitykę danych przedstawili przykłady jej zastosowań w swojej codziennej pracy; Business analytics, AI, BI, Smart Optimization, Data science, prognozowanie, targetowanie, segmentacja, scoring – to tylko wybrane tematy, które poruszyliśmy podczas konferencji. Po więcej informacji zapraszamy na stronę konferencji.

Analiza danych produkcyjnych w praktyce – odpowiedź na wyzwania Industry 4.0.


24 października 2018 r. w Warszawie spotkaliśmy się z przedstawicielami branży przemysłowej, którzy na co dzień zmagają się z tematyką optymalizacji procesów, zwiększenia efektywności produkcji i podnoszenia jakości. Praktycy wykorzystujący analitykę danych w firmach produkcyjnych podzielili się z uczestnikami cennymi doświadczeniami ze swojej codziennej pracy. Rozmawialiśmy między innymi o SPC-Statystycznym Sterowaniu Procesem, Predictive Maintenance, tworzeniu modeli i przewidywaniu przebiegu procesów oraz Business Intelligence w produkcji. Po więcej informacji oraz materiały z konferencji zapraszamy tutaj.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych


23 października w Warszawie miała miejsce XXII edycja konferencji „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”. Zaprosiliśmy znakomite grono prelegentów, którzy zaprezentowali przykłady innowacyjnych rozwiązań wybranych problemów badawczych, koncentrując się na praktycznych zagadnieniach związanych z analizą danych w nauce i przemyśle. Dla licznie przybyłych uczestników konferencja była doskonałą okazją do zapoznania się z rozmaitymi możliwościami praktycznego zastosowania analiz danych w środowisku programu Statistica.
Po więcej informacji oraz materiały z konferencji zapraszamy na stronę konferencji.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

Jak to ma miejsce już od wielu lat, również tej jesieni odbyła się w Warszawie konferencja poświęcona praktycznym aspektom planowania badań empirycznych i zastosowaniom różnych metod analizy danych w badaniach naukowych. Wśród wykładowców udało nam się zgromadzić osoby zajmujące się zarówno teoretycznymi podstawami metod ilościowych, jak i stosujące je z powodzeniem w praktyce badawczej. Tematyka wystąpień dotyczyła m.in. problematyki z zakresu badań ekonomicznych, przyrodniczych i medycznych. Wzorem poprzednich edycji konferencji zaprezentowaliśmy także nowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie analiz w środowisku programu Statistica.

VI Konferencja „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”

Za nami już VI edycja konferencji StatSoft Polska z cyklu „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym” poświęcona analizie danych w procesach jakości. W czasie tego wydarzenia zaprezentowano przykłady wdrożeń zintegrowanych systemów zarządzania informacją, ze szczególnym uwzględnieniem: statystycznej kontroli procesów produkcyjnych (SPC), analizy ryzyka przy ocenie jakości produktu leczniczego, okresowego przeglądu jakości produktu (PQR), badań stabilności produktu, organizacji i trendowania danych z monitoringu środowiska wytwarzania oraz poprawy efektywności Działów Jakości zgodnie z najnowszymi trendami w branży. Wśród prelegentów znalazły się osoby z doświadczeniem w pracy w wiodących firmach farmaceutycznych w Polsce (m.in. ZF Polpharma, Teva Operations, Polfa Tarchomin), a także kierownicy projektów i specjaliści zaangażowani we wdrażanie rozwiązań wykorzystujących nowoczesne technologie informatyczne i analityczne StatSoft Polska. Więcej informacji na stronie konferencji.

Konferencja: „Analityka danych w biznesie 2017 predykcja – uczenie maszyn – wizualizacja”

Data science, business intelligence, analiza danych sprzedażowych, optymalizacja działań marketingowych, ocena ryzyka kredytowego, wykrywanie fraudów, przeciwdziałanie odejściom klientów – to tylko wybrane obszary, w których analityka danych przynosi wymierne zyski i oszczędności. Z roku na rok jej znaczenie wzrasta wraz z rosnącym wolumenem dostępnych danych. Nie wystarczy już tylko analizować dane – należy robić to efektywnie!
Jak to osiągnąć? Jakie są doświadczenia wiodących polskich przedsiębiorstw? Jakie narzędzia stosować w codziennej praktyce? – odpowiedzi na te pytania można było poznać 6 kwietnia 2017 r. w Warszawie, w czasie konferencji poświęconej efektywnej analityce danych w biznesie.

Zaawansowana analiza danych dla każdego. Citizen Data Scientist i Expert Data Scientist.

Obecnie znaczenie analizy danych jest coraz większe w nieomal wszystkich sferach ludzkiej działalności: biznesie, nauce, administracji publicznej, ochronie zdrowie i innych. Dane stały się strategicznym zasobem, a ich analiza źródłem innowacji i przewagi konkurencyjnej. Coraz więcej osób chce i potrzebuje wykonywać analizę danych lub korzystać z jej wyników. Jednocześnie gama dostępnych narzędzi, technik i metod jest ogromna i stale rośnie. Trudno jest od wszystkich wymagać głębokiej, specjalistycznej wiedzy, stąd pojawiła się koncepcja Citizen Data Scientist,osoby, która korzysta z analizy danych, ale nie ma specjalistycznych kompetencji w tej dziedzinie.Seminarium poświęcone jest przeglądowi narzędzi przeznaczonych zarówno dla ekspertów (Expert Data Scientist), jak i szeregowych użytkowników analityki (Citizen Data Scientist). Omówione zostaną: środowisko dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników analizy danych, narzędzia wizualizacji, tworzenia tabel oraz uczenia maszyn i stosowania modeli.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

W tegorocznym seminarium udział wzięło ponad 250 osób, reprezentujących uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz instytucje nieakademickie z całego kraju. Zgodnie ze sprawdzoną od wielu lat formułą tematyka wystąpień dotyczyła szerokiego zakresu zastosować analizy danych w różnych dziedzinach badań naukowych od nauk społecznych, poprzez nauki przyrodnicze a na naukach technicznych kończąc. Wielu uczestników podkreślało, że taki niespotykany na innych tego typu spotkaniach wachlarz zastosowań może być dla naukowca niezwykle cennym źródłem inspiracji w jego specyficznym obszarze badawczym.

V Konferencja „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”

11 maja 2016 roku odbyła się V edycja konferencji z cyklu „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z normami i wytycznymi dotyczącymi cyklu życia walidacji i okresowych przeglądów jakości produktów oraz praktycznym podejściem do ich spełnienia w codziennej pracy.

Czytaj więcej

Doskonalenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem analizy danych

Odbyła się już 10 konferencja StatSoft Polska poświęcona zastosowaniom statystyki w przemyśle. Na konferencji poruszone zostały następujące zagadnienia: poznawanie procesów za pomocą SPC i wizualizacji, analiza systemu pomiarowego (MSA), poszukiwanie przyczyn powstawania wad produktu, analiza niezawodności oraz przewidywanie awarii. Wystąpienia były nastawione na praktyczne zastosowania i korzyści, a przedstawione zostały  przez praktyków z czołowych firm, na co dzień stosujących analizę danych oraz przez specjalistów StatSoft Polska.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

Seminarium poświęcone interesującym zastosowaniom statystyki i data mining w badaniach naukowych. Szeroki zakres tematyczny zaplanowanych wystąpień (badania społeczne, ekonomiczne, przyrodnicze, medyczne i techniczne) przedstawiał korzyści jakie daje zastosowanie analizy danych w różnych dziedzinach badań empirycznych.

Analiza danych w administracji publicznej

Analiza danych w administracji publicznej

25 czerwca br. w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone nowoczesnym zastosowaniom analityki danych w administracji publicznej. Licznie przybyli uczestnicy mieli możliwość wysłuchania referatów prezentowanych przez specjalistów StatSoft Polska, Dell Software, a także przedstawicieli administracji, w tym: Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Krakowie. Podczas spotkania dyskutowano nad zagadnieniami badań ankietowych, analiz i raportowania z wykorzystaniem rozwiązań Statistica, automatyzacji projektów analitycznych, wizualizacji danych oraz oceny efektywności wydatkowania środków pomocowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za udział w spotkaniu.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych i innowacyjnych

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych i innowacyjnych

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom seminarium „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych i innowacyjnych” (28.10.2014)!Nasi goście – jak co roku bardzo licznie przybyli z całej Polski do stolicy – wysłuchali ciekawych prezentacji zastosowań metod statystycznych do rozwiązywania konkretnych problemów badawczych i praktycznych wskazówek, w jaki sposób efektywnie wykonywać analizę danych. Różnorodność poruszanych tematów przyciągnęła przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych, a impreza stała się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych instytucji z danej branży.

Statystyka w badaniach biomedycznych

Statystyka w badaniach biomedycznych

Problematyce wykorzystania podejścia statystycznego do planowania badań w medycynie oraz zastosowaniu klasycznych i nieklasycznych (data mining) metod analizy danych przy opracowywaniu wyników badań medycznych było poświęcone seminarium, które zorganizowaliśmy 14 maja w Warszawie. W roli wykładowców wystąpili pracownicy uczelni medycznych, posiadający zarówno bogate doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu badań empirycznych w medycynie jak i publikacje w liczących się czasopismach naukowych. Ponadto swoją wiedzą i doświadczeniem w statystycznej analizie danych podzielili się wykładowcy i konsultanci StatSoft Polska.

Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym

13 maja br. W Warszawie odbyła się już IV edycja cieszącej się dużą popularnością konferencji „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”. Podczas tegorocznego spotkania specjaliści i kierownicy z firm farmaceutycznych, jednostek współpracujących z producentami leków oraz nadzorujących ich działalność wysłuchali referatów prezentowanych przez doświadczony zespół StatSoft Polska oraz przedstawicieli producentów, w tym: Polpharma, Gedeon Richter, Galena, Instytut Biotechnologii i Antybiotyków. Oprócz wysłuchania ciekawych prezentacji, uczestnicy mieli również możliwość rozmowy w kuluarach i wymiany zawodowych doświadczeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za udział w tym spotkaniu.

Doskonalenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem analizy danych

Współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne stają przed koniecznością doskonalenia jakości produktów, redukcji kosztów i spełnienia często bardzo rygorystycznych wymagań narzucanych przez normy i wytyczne organów nadzorczych. Jednocześnie gromadzone są coraz większe zasoby danych, coraz dokładniej opisujące przebieg i rozmaite aspekty procesów. Nowoczesne narzędzia analizy danych umożliwiają wykorzystanie gromadzonych danych o procesach w celu doskonalenia jakości i zmniejszania kosztów.

Analiza danych w programie STATISTICA

Rola analizy danych we współczesnym świecie stale rośnie. Narzędzia statystyki i data mining wykorzystywane są coraz szerzej w nieomal wszystkich dziedzinach: edukacji, badaniach naukowych, przemyśle, biznesie i administracji publicznej. Seminarium stanowi przegląd możliwości i zastosowań nowoczesnych narzędzi analitycznych z rodziny STATISTICA. Przedstawione zostały przykłady analiz dotyczące badań społecznych, optymalizacji kampanii marketingowej, technologii informatycznej i modelowania procesu produkcyjnego. Seminarium przeznaczone było dla osób pragnących uzyskać ogólne informacje o nowoczesnych narzędziach analizy danych i stosować je w praktyce.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją 22 października 2013 roku w Warszawie zorganizowaliśmy kolejne seminarium poświęcone zastosowaniom statystyki i data mining w badaniach naukowych. Poszczególne wystąpienia poświęcone były praktycznym aspektom stosowania wybranych metod analizy danych. Zastosowanie tych metod zilustrowane zostało przykładami z różnych dziedzin badań empirycznych.

Analiza danych dla managerów – źródło przewagi konkurencyjnej nowoczesnego biznesu

12 czerwca br. W Warszawie mieliśmy przyjemność gościć prezesów, dyrektorów i managerów z największych firm działających w naszym kraju, którzy w wykorzystaniu wiedzy ukrytej w danych widzą możliwość zbudowania przewagi konkurencyjnej swojej organizacji. Podczas kilkugodzinnego, specjalnego spotkania zatytułowanego „Analiza danych dla managerów – źródło przewagi konkurencyjnej nowoczesnego biznesu” zaprezentowaliśmy, jak analiza danych wspiera procesy biznesowe, podzieliliśmy się swoim doświadczeniem w opracowywaniu i wdrażaniu systemów analitycznych oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi realizacji projektów analitycznych.

Skoring w biznesie

Niezależnie od branży, często potrzebujemy szybkiej oceny klienta, np. Pod kątem doboru odpowiedniej oferty lub oceny ryzyka. To powoduje, że stosowane w takich przypadkach metody skoringowe, kojarzone przede wszystkim z branżą finansową, znajdują coraz szersze zastosowanie.

Na seminarium zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem metod skoringowych i modeli predykcyjnych w obszarze ryzyka, marketingu i obsługi klienta (churn, dobór optymalnych produktów, wycena produktu zależna od ryzyka), wykrywania nadużyć czy windykacji. Szczególnie zapraszaliśmy menedżerów i analityków odpowiedzialnych za ryzyko kredytowe, wykrywanie nadużyć lub windykację w instytucjach finansowych, energetycetelekomunikacji, a także pracowników odpowiedzialnych za CRM analityczny niezależnie od branży.

Predykcja w biznesie

17 października 2012 r. W Warszawie odbyła się konferencja „Predykcja w biznesie”, na którą zaprosiliśmy członków zarządów, dyrektorów, managerów, specjalistów i analityków biznesowych zainteresowanych szeroko rozumianym prognozowaniem i przewidywaniem. 

Trafne prognozowanie i przewidywanie przyszłych wydarzeń na rynku, to jeden z najważniejszych elementów w prowadzeniu działalności biznesowej, pozwalający na podejmowanie właściwych decyzji. Predykcja prowadzona w oparciu o statystyczną analizę danych z zastosowaniem najnowszych narzędzi informatycznych stosowana jest w wielu dziedzinach biznesu, takich jak: planowanie popytu, sprzedaży, działań marketingowych, stanów magazynowych, procesu produkcji a także w obszarach takich jak energetyka, farmacja, bankowość, finanse czy ubezpieczenia.

Analiza danych w programie STATISTICA

16 października 2012 roku w Warszawie odbyło się seminarium „Analiza danych w programie STATISTICA – przegląd”.

Na spotkaniu przedstawione zostały ogólnie informacje o programach z rodziny STATISTICA zilustrowane przykładami w badaniach społecznych, wykrywaniu nadużyć i optymalizacji jakości procesu produkcyjnego. Nacisk położono na praktyczne aspekty przeprowadzania analizy i wykorzystania jej w różnych dziedzinach.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

15 października 2012 roku w Warszawie odbyło się seminarium „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”.

Seminarium było przeznaczone dla osób, które zajmują się bądź zamierzają zajmować się planowaniem badań empirycznych i opracowywaniem ich wyników w różnych dziedzinach badań naukowych. W charakterze wykładowców, jak co roku zaprosiliśmy przedstawicieli z różnych obszarów badawczych, którzy przedstawili przykłady zastosowania metod statystycznych do rozwiązania ich problemów badawczych. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi informacjami o wystąpieniach.

Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym

25 kwietnia 2012 r. W Warszawie odbyła się III edycja konferencji „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 specjalistów z firm farmaceutycznych, organów regulacyjnych oraz instytucji badawczych związanych z przemysłem farmaceutycznym. Uczestnicy wysłuchali referaty pokazujące jak poprawnie i efektywnie realizować zadania analizy danych w procesie wytwarzania leków i kontroli ich jakości oraz przygotowywać wymagane raporty.

Zastosowania statystyki i data miningu w badaniach naukowych

27 października 2011 roku zaprosiliśmy państwa do udziału w seminarium poświęconym zastosowaniom metod statystycznych i data mining w badaniach naukowych. Seminarium corocznie gromadzi kilkaset osób reprezentujących nie tylko uczelnie i instytuty naukowo-badawcze ale także pracowników firm i instytucji, zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych metod analizy danych do wspierania działań innowacyjnych i procesów decyzyjnych.

Praktyczna analiza danych w ubezpieczeniach

26 października 2011 roku w Warszawie odbyło się seminarium „Praktyczna analiza danych w ubezpieczeniach”.

Tematyka objęła szereg przykładów wykorzystania analizy danych, które z pewnością były interesujące nie tylko dla pracowników firm ubezpieczeniowych. Migracje klientów do konkurencji czy wyłudzenia i nadużycia są zjawiskami, z którymi spotyka się większość firm i instytucji. Współczesne firmy dysponują zazwyczaj olbrzymią ilością danych dotyczących aktywności i preferencji swoich klientów. Analiza danych daje możliwość rozpoznania nawet niezbyt wyraźnych wzorców pośród terabajtów danych i przekształcenia tych danych w istotną wiedzę na temat klientów, rynków oraz konkurencji. Te informacje pomagają przewidzieć zachowanie klientów i podjąć kroki wyprzedzające ich posunięcia, między innymi odnajdując trudne do zidentyfikowania działania powodujące zwykle znaczne szkody, takie jak na przykład nadużycia czy skłonność do ryzykownych zachowań.

Analiza danych w programie STATISTICA – przegląd

25 października 2011 roku w Warszawie odbyło się seminarium „Analiza danych w programie STATISTICA – przegląd”.

Na spotkaniu przedstawione były ogólnie informacje o programach z rodziny STATISTICA zilustrowane przykładami w badaniach społecznych, marketingu relacyjnym (model churn) i prognozowaniu sprzedaży. W przykładach wykorzystane były regresja liniowa, model proporcjonalnego hazardu Coxa, regresja logistyczna i drzewa wzmacniane (boosted trees). Nacisk położono na praktyczne aspekty przeprowadzania analizy i wykorzystania jej w różnych dziedzinach.

Walidacja, biegłość i inne zagadnienia analizy danych w laboratorium

24 października 2011 roku w Warszawie odbyło się seminarium pt. „Walidacja, biegłość i inne zagadnienia analizy danych w laboratorium”. Celem tego wyjątkowego wydarzenia było zaprezentowanie praktycznego podejścia do analizy danych w różnych aspektach działalności laboratorium oraz przekazanie wskazówek dotyczących szybkiej i poprawnej analizy danych i przygotowywania raportów.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się specjaliści z czołowych instytutów badawczych oraz konsultanci mający wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań statystycznej analizy danych oraz szkoleniu pracowników laboratoriów w tym zakresie.

Recepta na statystyke, czyli analiza danych w badaniach medycznych

W dniach 18-19 maja w Wieliczce odbyła się konferencja szkoleniowa „Recepta na statystykę, czyli analiza danych w badaniach medycznych”. Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu uczestników, zarówno specjalistów już wykorzystujących statystyczną analizę danych w badaniach medycznych, jak i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w tym obszarze.

Wykładowcy, uznane autorytety i praktycy o dużym doświadczeniu oraz potwierdzonym dorobku naukowym, przedstawili m.in. Zagadnienia analizy przeżycia, krzywych ROC, metaanalizy, testowania hipotez, doboru liczności prób oraz przykłady stosowania tych metod w praktyce. Program konferencji zapewnił spojrzenie na analizę danych zarówno z punktu widzenia medyka, jak i statystyka, łącząc w sobie oba podejścia.

STATISTICA w badaniach naukowych i nauczaniu statystyki

Od 4 kwietnia do 26 maja 2011 została przeprowadzona druga część ogólnopolskiego cyklu prezentacji pt. „STATISTICA w badaniach naukowych i nauczaniu statystyki” poświęconych metodom statystycznym i data mining wykorzystywanym w opracowywaniu wyników badań naukowych oraz wybranym problemom nauczania metod statystycznej analizy danych. Wykłady prowadzone były przez wykładowców wysoko ocenianych szkoleń prowadzonych od wielu lat przez firmę StatSoft z wykorzystaniem przykładów analiz w środowisku programu STATISTICASTATISTICA Data Miner. Spotkania, które odbyły się w kolejnych sześciu ośrodkach akademickich (Białymstoku, Olsztynie, Bydgoszczy, Szczecinie, Opolu oraz Rzeszowie), cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem (ponad 1200 zgłoszonych osób) i zostały wysoko ocenione przez uczestników. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami uczestników prezentacji, oraz do udziału w naszych kolejnych seminariach.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

21 października 2010 roku w Warszawie odbyło się spotkanie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką wykorzystania nowoczesnych metod analizy danych w różnych dziedzinach badań naukowych.

Jak co roku do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem zaprosiliśmy użytkowników oprogramowania z rodziny STATISTICA ze środowiska akademickiego, którzy zaprezentowali praktyczne przykłady rozwiązywania problemów naukowych. Uczestnicy spotkania zapoznali się m.in. Z metodologicznymi aspektami badań biologii człowieka, przeglądem zastosowań klasycznej statystyki i zgłębiania danych (data mining) w badaniach naukowych, wykorzystaniem analizy dyskryminacyjnej w ocenie produktów żywnościowych, analizą rynku nieruchomości i badaniem wpływu informacji prasowych na preferencje wyborcze.

Medycyna i analiza danych

Medycyna i analiza danych20 października 2010 roku w Warszawie odbyło się zorganizowane przez firmę StatSoft spotkanie dla osób zainteresowanych wykorzystaniem analizy danych w medycynie, a w szczególności lekarzy stosujących lub zamierzających stosować analizę danych w badaniach medycznych.

Przedstawione zostały: analiza przeżycia, metaanaliza, krzywe ROCmodel skoringowy (wykorzystujący regresję logistyczną). Prezentowane przykłady dotyczyły rozwiązywania rzeczywistych problemów, a swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się specjaliści stosujący na co dzień metody analizy danych i data mining w medycynie.

Analiza danych w programie STATISTICA

19 października 2010 roku w Warszawie firma StatSoft zorganizowała spotkanie, na którym zaprezentowano możliwości analizy danych w programach z rodziny STATISTICA.

Spotkanie przeznaczone było dla osób pragnących korzystać z analizy danych w praktyce. Omówione zostały ogólnie programy z rodziny STATISTICA. Przedstawione zostały przykłady stosowania analizy danych w badaniach ankietowych, zapewnianiu jakości, badaniu właściwości produktów, badaniu zachowania użytkowników serwisów internetowych (web usage mining) oraz skoringu. Tego typu analizy mają zastosowania w marketingu, zarządzaniu, przemyśle i badaniach naukowych. Przedstawione zostały zarówno narzędzia klasycznej statystyki, jak i data mining (m.in. metoda MARSplines) .

Praktyczna analiza danych w marketingu i badaniach rynku


Na konferencję szkoleniową „Praktyczna analiza danych w marketingu i badaniach rynku” przyjechało kilkadziesiąt osób, które pragnęły dowiedzieć się więcej w interesującej ich dziedzinie marketingu relacyjnego oraz badań rynkowych.

Dwudniowa konferencja odbyła się pod koniec września br. W Wieliczce – w pobliżu jednej z najstarszych na świecie kopalni soli kamiennej. Na uczestników czekały miejsca w stylowym hotelu Turówka i bogaty program zajęć: ciekawe wykłady i zajęcia warsztatowe, a dodatkowo atrakcyjny program rozrywkowy: zwiedzanie Kopalni Soli oraz biesiada i tańce zorganizowane w jednej z komór kopalni.

Skoring w zarządzaniu ryzykiem

W dniach 19-20 maja mieliśmy przyjemność gościć kilkudziesięciu uczestników konferencji szkoleniowej „Skoring w zarządzaniu ryzykiem”. Konferencja poświęcona była wykorzystaniu metod skoringowych w bankach, SKOK-ach, firmach leasingowych, firmach windykacyjnych itp. Metody te zyskują na znaczeniu i są coraz częściej wykorzystywane w wielu obszarach zastosowań, co podkreślali prelegenci z różnych instytucji: Deloitte, PKO BP, INVEST-BANK, GPPI, SKOK Stefczyka. Skoring kredytowy, skoring antyfraudowy to już niemal standard w polskich instytucjach finansowych.

STATISTICA w badaniach naukowych i nauczaniu statystyki

Od 16 marca do 13 maja br. Odbył się ogólnopolski cykl prezentacji pt. „STATISTICA w badaniach naukowych i nauczaniu statystyki”. Spotkania, na które zgłosiło się ponad 2200 uczestników poświęcone były zastosowaniom metod statystycznych i data mining w opracowywaniu wyników badań naukowych oraz wybranym problemom nauczania metod statystycznej analizy danych. Wystąpienia były bogato ilustrowane przykładami analiz w środowisku programu STATISTICA i STATISTICA Data Miner. Swoimi bogatymi doświadczeniami analitycznymi i dydaktycznymi podzielili się wykładowcy wysoko ocenianych szkoleń prowadzonych od wielu lat przez firmę StatSoft Polska.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

22 października 2009 roku w Warszawie odbyło się seminarium Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych.Spotkanie skierowane było do wszystkich osób zainteresowanych problematyką wykorzystania nowoczesnych metod analizy danych w różnych dziedzinach empirycznych badań naukowych. Jak co roku do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem zaprosiliśmy użytkowników oprogramowania z rodziny STATISTICA ze środowiska akademickiego, którzy zaprezentowali praktyczne przykłady rozwiązania problemów naukowych. Uczestnicy spotkania zapoznali się m.in. Z metodami analizy danych epidemiologicznych, wspomaganiem statystycznej analizy wyników badań empirycznych, analizą danych z badań geologicznych oraz uzyskali odpowiedź na pytanie: czy stosowanie metod data mining może przynosić korzyści w badaniach naukowych?

Analiza danych w programie STATISTICA 9 – przegląd

21 października 2009 roku w Warszawie odbyło się seminarium Analiza danych w programie STATISTICA 9 – przegląd.Celem spotkania było przedstawienie zmian wprowadzonych w najnowszej wersji STATISTICA 9 oraz praktycznych aspektów pracy w programie. Wystąpienia dotyczyły realizacji projektów analizy danych ankietowych, technik prowadzenia eksploracji danych, testowania hipotez i modelowania zależności. Na przykładzie danych o wypadkach drogowych przedstawiono możliwości dopasowywania rozkładów i przeprowadzono eksperyment symulacyjny, natomiast stosując Przepisy Data Mining (moduł STATISTICA Data Miner) wykryto podejrzane transakcje w sklepie internetowym.

Analiza danych przemysłowych – jakość i innowacyjność w praktyce

20 października 2009 roku w Warszawie odbyło się seminarium Analiza danych przemysłowych – jakość i innowacyjność w praktyce.Było to spotkanie dla osób odpowiedzialnych za jakość i kontrolę procesów produkcyjnych oraz analityków, którzy w codziennej pracy muszą przestrzegać wytycznych i wymagań określonych przez odpowiednie normy. Prelegenci opowiedzieli o korzyściach ze statystycznej kontroli procesu (SPC), przedstawili krok po kroku przykład wdrożenia kart kontrolnych oraz optymalizacji procesu. Na przykładzie przemysłu poligraficznego zaprezentowano stosowanie data mining do wykrywania przyczyn i przewidywania problemów z jakością, a w oparciu o doświadczenia P&G Gillette uczestnicy dowiedzieli się, jak zastosować STATISTICA w kwalifikacji urządzeń pomiarowych.

Zastosowanie nowoczesnej analizy danych w marketingu i badaniach rynku

20 października 2009 roku w Warszawie odbyło się seminarium Zastosowanie nowoczesnej analizy danych w marketingu i badaniach rynku.Spotkanie przeznaczone było dla pracowników firm badawczych, działów marketingu oraz osób z innych organizacji zainteresowanych tematem analiz marketingowych. Specjaliści na co dzień stosujący analizę danych w projektach z obszaru marketingu zaprezentowali m.in. Zastosowanie technik analizy skupień do segmentacji rynku, wykorzystanie skoringu marketingowego do optymalizacji kampanii sprzedażowych oraz analizę migracji klientów (churn analysis), koszykową i sekwencji. Uczestnicy zapoznali się również z realizacją analizy preferencji konsumenckich w programie STATISTICA oraz dowiedzieli się, w jaki sposób „tradycyjną” analizę danych uzupełnić odpowiednią wizualizacją danych i wyników. Dla osób odpowiedzialnych za realizację badań ankietowych przeznaczona była prezentacja zintegrowanego systemu zbierania i gromadzenia danych ankietowych, który jest z powodzeniem stosowany do ogólnopolskich projektów badawczych, a także sposób analizy zgromadzonych danych przy pomocy narzędzi STATISTICA.

II Konferencja Szkoleniowa „Praktyczna Analiza Danych dla Przemysłu Farmaceutycznego”

21-22 maja w Krakowie odbyła się druga już edycja konferencji szkoleniowej „Praktyczna analiza danych dla przemysłu farmaceutycznego”. Była ona poświęcona praktycznym aspektom stosowania analizy danych, w tym zagadnieniom spełnienia wymogów instytucji regulacyjnych i doskonalenia jakości procesów oraz produktów przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów pracy i czasu przy tworzeniu wymaganych raportów. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się przedstawiciele instytucji z branży farmaceutycznej (BIOTON, PLIVA) na co dzień korzystający z narzędzi statystycznej analizy danych oraz specjaliści firmy StatSoft uczestniczący we wdrożeniach rozwiązań analitycznych w przedsiębiorstwach farmaceutycznych.

Zastosowania nowoczesnej analizy danych w administracji publicznej

W kwietniu 2009 roku w Warszawie odbyło się seminarium „Zastosowania nowoczesnej analizy danych w administracji publicznej”, na którym zaprezentowaliśmy przykłady wykorzystania metod analizy danych na różnych szczeblach administracji publicznej oraz metody umożliwiające łatwe wydobycie informacji ukrytej w zasobach danych oraz sposoby szybkiego i efektywnego przygotowania efektownych raportów na podstawie najświeższych danych.

Praktyczne wykorzystanie analizy danych i data mining

We wrześniu i październiku 2008 roku w Warszawie odbyły się zorganizowane przez firmę StatSoft Polska seminaria dla osób zainteresowanych analizą danych i statystyką oraz praktycznym wykorzystaniem programów z rodziny STATISTICA.

Seminarium „Praktyczne wykorzystanie analizy danych i data mining” adresowane było do osób zainteresowanych wykorzystaniem analizy danych do wspomagania codziennej działalności firm i administracji publicznej. Na seminarium przedstawione zostały trendy rozwojowe w business intelligence oraz przykłady zastosowania programów z rodziny STATISTICA w przemyśle farmaceutycznym i motoryzacyjnym, bankowości i administracji publicznej. Omówione zostały biznesowe uwarunkowania dotyczące rozwiązania, sposób jego wdrożenia oraz uzyskane korzyści.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

We wrześniu i październiku 2008 roku w Warszawie odbyły się zorganizowane przez firmę StatSoft Polska seminaria dla osób zainteresowanych analizą danych i statystyką oraz praktycznym wykorzystaniem programów z rodziny STATISTICA.

Seminarium „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” stanowiło kontynuację corocznych spotkań skierowanych do wszystkich osób zainteresowanych problematyką wykorzystania nowoczesnych metod analizy danych w różnych dziedzinach empirycznych badań naukowych. Jak co roku do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem zaprosiliśmy użytkowników oprogramowania z rodziny STATISTICA ze środowiska akademickiego, którzy zaprezentowali praktyczne przykłady rozwiązania problemów naukowych.

Analiza danych w programie STATISTICA – przegląd

We wrześniu i październiku 2008 roku w Warszawie odbyły się zorganizowane przez firmę StatSoft Polska seminaria dla osób zainteresowanych analizą danych i statystyką oraz praktycznym wykorzystaniem programów z rodziny STATISTICA.

Głównym celem seminarium „Analiza danych w programie STATISTICA – przegląd” było przedstawienie praktycznych aspektów pracy w programach z rodziny STATISTICA. Wystąpienia dotyczyły analizy wyników badań ankietowych, modelowania przynależności do grup metodami klasycznymi i nieklasycznymi, tworzenia kart kontrolnych, skoringu kredytowego i marketingowego oraz nowego sposobu tworzenia modeli: Przepisów Data Miner. Ponadto przedstawione zostały ogólne informacje o ofercie StatSoft Polska.

R&D – badania innowacyjne z wykorzystaniem analizy danych

12 czerwca 2008 r. W Krakowie odbyło się zorganizowane przez firmę StatSoft Polska seminarium poświęcone zastosowaniom analizy danych w badaniach innowacyjnych.Spotkanie przeznaczone było dla osób zajmujących się planowaniem i realizacją badań oraz eksperymentów, a także dla tych, którzy wykorzystują analizę danych do opracowywania danych badawczych.

Główny nacisk wystąpień położony był na przekazanie wiedzy dotyczącej praktycznego zastosowania analizy danych w działach badawczo-rozwojowych, a swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się praktycy i specjaliści w zakresie stosowania analizy danych w badaniach. Wśród wykładowców, którzy zaprezentowali rzeczywiste przykłady zastosowań analizy danych, byli pracownicy m.in. PLIVY Kraków, Politechniki Rzeszowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Marynarki Wojennej oraz konsultanci StatSoft Polska.

Praktyczna statystyka w medycynie i farmacji – planowanie badań i opracowywanie wyników

w marcu 2008 roku w Warszawie odbyło się zorganizowane przez firmę StatSoft Polska seminarium poświęcone zastosowaniom analizy danych w medycynie i farmacji.

Spotkanie przeznaczone było dla praktyków stosujących lub zamierzających stosować analizę danych w badaniach  medycznych i farmacji. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili  się  pracownicy m.in. Adamedu, Uniwersytetów Medycznych w Łodzi i Poznaniu, Centrów Onkologii w Warszawie i   Krakowie. Jeden z referatów przedstawiał Andrzej Stanisz, pracownik Collegium Medicum UJ i autor jednego z najpopularniejszych podręczników do statystyki:
„Przystępnego kursu statystyki z zastosowaniem STATISTICA PL na przykładach z medycyny”.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

18 października 2007 roku w Warszawie odbyło się seminarium „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”.

Podczas seminarium „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” były prezentowane referaty dotyczące zastosowań technik statystyki i data mining w różnych dziedzinach nauki. Spotkanie rozpoczął wykład o niektórych praktykach badawczych, które prowadzą do gromadzenia i publikowania niewiarygodnych wyników badań naukowych, a następnie przedstawiono profil bogaczy – podmiote zainteresowania badaczy konsumpcji, rynku, marketingu. Pozostałe wykłady dotyczyły analizy korzystania z Internetu, zarządzania ryzykiem na rynku energii, analizy danych onkologicznych oraz danych pochodzących z badań laboratoryjnych betonów.

STATISTICA bliżej Ciebie

W październiku 2007 firma StatSoft Polska już po raz kolejny zorganizowała cykl spotkań dla osób zainteresowanych analizą danych i statystyką oraz praktycznym wykorzystaniem programów z rodziny STATISTICA. Tematem przewodnim tegorocznego cyklu spotkań była najnowsza wersja programu STATISTICA 8.

Impreza ta objęła swym zasięgiem kilkanaście miast w Polsce. W dniach 8-26 października br. W Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie oraz Wrocławiu odbyły spotkania: STATISTICA bliżej Ciebie”.

Zarządzanie danymi i statystyka w laboratorium

12 czerwca 2007 r. W Krakowie odbyło się seminarium zorganizowane przez StatSoft Polska oraz Inform-Tech poświęcone zastosowaniom statystycznej analizy danych i zarządzaniem procesami w laboratoriach pt. „Zarządzanie danymi i statystyka w laboratorium”.

Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z nowoczesnymi technikami wykonywania i gromadzenia pomiarów oraz z metodami statystycznej obróbki danych. Przedstawione zostały praktyczne aspekty omawianych zagadnień, a także rzeczywiste przykłady. Swoją praktyczną wiedzą oraz doświadczeniem dzielili się konsultanci StatSoft Polska oraz Inform-Tech oraz specjaliści stosujący na co dzień prezentowane metody analizy danych.

Jak uniknąć ryzyka i wykorzystać szansę? Korzyści płynące z analizy danych w banku

W dniach 22 marca oraz 5 kwietnia 2007 r. W Warszawie odbyło się zorganizowane przez firmę StatSoft Polska seminarium poświęcone zagadnieniom analizy danych i data mining w bankach i instytucjach finansowych pt. „Jak uniknąć ryzyka i wykorzystać szansę? Korzyści płynące z analizy danych w banku”.

Podczas spotkania przedstawione zostały praktyczne aspekty analizy danych w różnych obszarach działalności banków: od marketingu i CRM analitycznego, przez zarządzanie ryzykiem po prognozowanie. Zaprezentowane zostały także przykłady rzeczywistych zastosowań oraz korzyści jakie dzięki nim osiągnięto.

STATISTICA dla jakości

W trakcie spotkań pt.: „STATISTICA dla jakości” – przeznaczonych głównie dla osób związanych z zapewnianiem jakości i sterowaniem procesami produkcyjnymi – uczestnicy mogli dowiedzieć się, jakie narzędzia STATISTICA są dla nich najbardziej odpowiednie, co dzięki statystyce możemy dowiedzieć się o procesie. Przedstawiona została również koncepcja budowy kompleksowego systemu SPC oraz praktyczne podejście do MSA.

STATISTICA blisko Ciebie

W październiku 2006 firma StatSoft Polska już po raz kolejny zorganizowała cykl spotkań dla osób zainteresowanych analizą danych i statystyką oraz praktycznym wykorzystaniem programów z rodziny STATISTICA. Impreza ta objęła swym zasięgiem kilka miast w Polsce. W dniach 9-12 października 2006 r. W Krakowie, Warszawie, Gdyni i Poznaniu oraz dodatkowo 18 października w Warszawie i 26 października w Krakowie odbyły się dwa cykle spotkań:STATISTICA blisko ciebie” oraz STATISTICA dla jakości”. Ponadto 18 października odbyło się seminarium „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”.

Cykl spotkań „STATISTICA blisko Ciebie” rozpoczął przegląd programów z rodziny STATISTICA. Na prezentacjach uczestnicy mogli zapoznać się z przykładem kompletnego projektu analizy danych, analizą danych w CRM oraz z zagadnieniem text miningu.

Data mining: poznaj siebie i swoich klientów

W dniach 24-27.X.2005 w Warszawie odbyły się seminaria poświęcone zastosowaniom statystyki i data mining.

Ostatni dzień (27.X) był przeznaczony dla wszystkich, którzy dzięki metodom data mining chcą lepiej poznać „siebie i swoich klientów”.

Swoją wiedzę i doświadczenie prezentowali specjaliści stosujący na co dzień metody analizy danych i data mining w różnych dziedzinach ekonomii, biznesu i technologii, wykładowcy akademiccy oraz pracownicy StatSoft.

 

Przegląd programów z rodziny STATISTICA

W dniach 24-27.X.2005 w Warszawie odbyły się seminaria poświęcone zastosowaniom statystyki i data mining.

Trzeciego dnia (26.X) to przegląd programów z rodziny STATISTICA.

Swoją wiedzę i doświadczenie prezentowali specjaliści stosujący na co dzień metody analizy danych i data mining w różnych dziedzinach ekonomii, biznesu i technologii, wykładowcy akademiccy oraz pracownicy StatSoft.

Zastosowania analizy danych w przemyśle

W dniach 24-27.X.2005 w Warszawie odbyły się seminaria poświęcone zastosowaniom statystyki i data mining.

Drugi dzień (25.X) poświęcony został zagadnieniom zastosownia analizy danych w przemyśle.

Swoją wiedzę i doświadczenie prezentowali specjaliści stosujący na co dzień metody analizy danych i data mining w różnych dziedzinach ekonomii, biznesu i technologii, wykładowcy akademiccy oraz pracownicy StatSoft.

Statystyka i data mining w badaniach naukowych

Statystyka i data mining w badaniach naukowych

W dniach 24-27.X.2005 w Warszawie odbyły się seminaria poświęcone zastosowaniom statystyki i data mining.

Pierwszego dnia (24.X) prezentowane były referaty dotyczące zastosowań technik statystyki i data mining w badaniach naukowych. 

Swoją wiedzę i doświadczenie prezentowali specjaliści stosujący na co dzień metody analizy danych i data mining w różnych dziedzinach ekonomii, biznesu i technologii, wykładowcy akademiccy oraz pracownicy StatSoft.